Nowy Xbox - nowy nośnik?

Zamieszczone przez Microsoft ogłoszenie o poszukiwaniu przez korporację inżyniera do zespołu pracującego nad konsolą Xbox nowej generacji spowodowało falę spekulacji - dotyczących głównie nowych opcji opracowywanej konsoli.

Z ogłoszenia dowiadujemy się, że Microsoft poszukuje inżyniera, który będzie nadzorował prace nad projektowaniem nowego typu nośnika. Jak wynika z opisu tej oferty pracy, główny nacisk podczas projektowania dysku będzie kładziony na zabezpieczenia antypirackie. Według niektórych, może to oznaczać, że korporacja zamierza po prostu opracować nowy rodzaj zabezpieczeń dla dostępnych aktualnie nośników DVD. Jednak treść ogłoszenia sugeruje raczej, że Microsoft zmierza stworzyć zupełnie nowy, specjalny rodzaj nośnika, który będzie przeznaczony wyłącznie dla konsoli nowej generacji kryjącej się pod roboczą nazwą Xenon.

Szerząca się plaga piractwa, zmusza wydawców gier komputerowych i producentów sprzętu do poszukiwania wciąż nowych sposobów zabezpieczeń, przed nielegalnym kopiowaniem. Być może wraz z premierą Xenona, Microsoft wprowadzi nowy format nośnika, wzorując się firmie Nintendo, która dzięki wdrożeniu formatu mini DVD, znacznie ograniczyła skalę nielegalnego kopiowania produktów firmy.


Zobacz również