Nowy Xbox: pamięć flash zamiast twardego dysku?

Wygląda na to że tak. Jego funkcję, według ostatnich doniesień, ma bowiem spełniać szybka pamięć flash. Tak przynajmniej zapewniają przedstawiciele izraelskiej firmy M-Systems, producenta pamięci flash, który nawiązał w ostatnim czasie współpracę z Microsoftem nad nową wersją konsoli Xbox.

W wyniku podpisanej pod koniec lutego pomiędzy Microsoftem, a M-Systems umowy, ta ostatnia ma skonstruować specjalny typ pamięci flash o nazwie Smart DiskOnKey opartej o oprogramowanie TrueFFS (True Flash File System). Wszystko to z myślą o nowym wcieleniu konsoli do gier Xbox.

Co ciekawe, z umowy jednoznacznie wynika, iż Microsoft nie jest zobligowany do zakupu skonstruowanych przez M-Systems pamięci. Przedstawiciele koncernu z Redmond zachowują o wiele większa powściągliwość, jednocześnie nazywając powyższe doniesienia "spekulacjami".

Microsoft z godną podziwu konsekwencją odmawia komentowania podobnych informacji, ograniczając się jedynie do informowania o nowych umowach z dostawcami poszczególnych komponentów dla nowego Xboxa (ATI Technologies dostarczy chipset graficzy, a IBM będzie autorem procesora, notabene opartego na architekturze G5, stosowanego w Macintoshach). Bardziej precyzyjnych i, co ważniejsze, potwierdzonych informacji możemy się spodziewać na mającej się odbyć jeszcze w marcu konferencji Game Developers.

Więcej informacji:

M-Systems – http://www.m-systems.com

Microsoft – http://www.microsoft.com


Zobacz również