Nowy Zip Iomegi

Firma Iomega przedstawiła napęd Zip czerpiący energię do pracy z interfejsu USB, a nie z zewnętrznego źródła zasilania.

Nowy napęd zewnętrzny typu Zip proponowany przez firmę Iomega czerpie potrzebną do działania energię z interfejsu USB, a nie opiera się na zewnętrznym źródle zasilania, jak większość tego typu urządzeń.

Napęd wykorzystuje format Zip, który pozwala na zapisanie maksymalnie 250 MB danych na jednym, cienkim, ważącym niespełna 200 gramów dysku. Nowe urządzenie Iomegi jest w pełni kompatybilne zarówno z wszystkimi dyskami 250 MB oraz starszymi nośnikami o pojemności 100 MB. Wraz z napędem dostarczany jest dysk U250 w kształcie litery U, opakowany w nowe polipropylenowe pudełko, które przedstawiciele Iomegi określili jako 'niezniszczalne'.

Napęd jest kompatybilny z wszystkimi komputerami zaopatrzonymi w łącze USB i działającymi w różnych wersjach systemu Windows, Unix, a także Mac OS 8.1 i późniejsze. Iomega Zip 250MB USB Powered Drive jest przeznaczony w szczególności dla użytkowników notebooków, kosztuje 179,95 USD i będzie dostępny w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej pod koniec pierwszego kwartału 2001 roku.

www.iomega.com


Zobacz również