Nowy album zespołu Metallica w Guitar Hero III: Legends of Rock

Na oficjalnej stronie legendarnego zespołu heavymetalowego Metallica pojawiła się informacja o tym, że premiera najnowszego albumu "Death Magnetic" odbędzie się zarówno w formie klasycznej, jak również w grze komputerowej Guitar Hero III: Legends of Rock.

Metallica w przeciwieństwie do Led Zeppelin nie ma nic przeciwko grom komputerowym. Wręcz przeciwnie, zespół dostrzega zmiany, jakie zachodzą w branży rozrywkowej i pragnie współpracować z producentami gier.

Owocem współpracy między Metallicą a Activision będzie premiera najnowszego albumu grupy w grze Guitar Hero III: Legends of Rock. Wiadomo już, że "Death Magnetic" w tym samym dniu trafi na półki sklepowe i zostanie udostępniony w sieci dla graczy. W przyszłości pojawi się również w Guitar Hero 4: World Tour.

Na deser plotka z E3. Microsoft podczas swojej konferencji prasowej wspomniał podobno o grze podobnej do Guitar Hero: Aerosmith, z tym, że dedykowanej Metallice. Na konkretne informacje przyjdzie nam jednak pewnie jeszcze długo poczekać.

Zobacz także:

Zdobył 100% w najtrudniejszym utworze Guitar Hero 3 i...

Led Zeppelin stanowczo odmawia producentom gier