Nowy "bezpieczny" pendrive

Bezpieczeństwo danych to dla większości użytkowników komputerów bardzo ważna kwestia. Tego samego zdania jest firma Buffalo, która wprowadziła do swojej oferty nowa pamięć przenośną, wyposażoną w czytnik linii papilarnych.

Nowy "bezpieczny" pendrive

Pendrive Buffalo z czytnikiem linii papilarnych

W ofercie firmy Buffalo pojawił się nowy model przenośnej pamięci o wymiarach 27 x 15 x 77 mm i wadze 19 g. Pendrive o oznaczeniu RUF2-FS dostępny jest w czterech wersjach, różniących się pojemnością - 256 MB (RUF2-FS256), 512 MB (RUF2-FS512), 1 GB (RUF2-FS1G) i 2 GB (RUF2-FS2G). Do komunikacji z komputerem urządzenie wykorzystuje złącze USB 2.0.

Sądząc po opisanych parametrach nowy pendrive nie wyróżnia się niczym spośród rzeszy dostępnych na rynku podobnych urządzeń. Jest jednak jeden szczegół, który przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich danych. W jego obudowę wbudowano bowiem skaner linii papilarnych o rozdzielczości 500 DPI (zgodny z minimalnymi wymaganiami FBI stawianymi dla systemów zabezpieczeń). Ponadto zadowolone również będą osoby dbające o otaczające nas środowisko, gdyż został on wyprodukowany zgodne z wymaganiami dyrektywy RoHS (Restriction of Hazardous Substances).

Niestety, na razie nic nie wiadomo o cenie nowego urządzenia.