Nowy biomarker pozwala przewidzieć zgon z powodu COVID-19!

Nowo odkryty biomarker pozwala przewidzieć zgon z powodu COVID-19 z kilkudniowym wyprzedzeniem.

fot. voenkor/Depositphotos

Naukowcy z The Mount Sinai Hospital odkryli, że zmiany aktywności elektrycznej serca mogą pomóc przewidzieć, którzy hospitalizowani pacjenci z wirusem COVID-19 są najbardziej narażeni na pogorszenie stanu zdrowia i śmierć. Biomarker pozwala przewidzieć możliwy zgon z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Obecnie w ustaleniu, którzy pacjenci chorują ciężej pomaga szereg badań krwi. Jednak badania krwi wymagają czasu, aby je przeanalizować. Ten nowy biomarker może być mierzony przy użyciu prostego urządzenia do elektrokardiogramu (EKG), przy łóżku pacjenta. Kryteria opracowane przez zespół z Mount Sinai nazwano LoQRS i zaproponowano, aby były one sposobem selekcji pacjentów, u których prawdopodobieństwo zgonu jest największe.

Zobacz również:

Joshua Lampert, starszy autor nowego badania, mówi:

Nasze badanie pokazuje, że malejące fale QRS na EKG w trakcie choroby COVID-19 mogą być ważnym sygnałem dla pracowników opieki zdrowotnej. Monitorowanie takich zmian pozwoli im na szybszą reakcję i interwencję. W obliczu ponownego wzrostu liczby przypadków COVID-19 i hospitalizacji, takie badania mogą być bardzo pomocne w opiece nad pacjentami, zanim ich stan się pogorszy.

Ponieważ zmiany mogą być wykryte tylko po kilku badaniach EKG, Lambert proponuje, aby takie badania były wykonywane u wszystkich pacjentów z COVID-19 od razu po ich przyjęciu.

Polecamy: Skutki uboczne szczepionek na COVID-19

Źródło: newatlas.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: