Nowy build Windows 10 w wersji beta. Skype, Edge i Cortana z poprawkami

Członkowie Windows Insider mogą wreszcie zainstalować nową wersję Windows 10. Nowy build oznaczony numerem 14267 został udostępniony osobom zapisanym do programu betatestów.

Ostatnie buildy Windows 10 wprowadzały jedynie zmiany w kodzie i usprawniały działanie systemu. Po kilku miesiącach oczekiwania fani Windows 10 mogą pobrać kolejną wersję systemu operacyjnego, która wreszcie wprowadza nowe funkcje.

Windows 10 build 14267 mogą pobierać członkowie programu Windows Insider w ramach Fast ring. Komplilacja została udostępniona w czwartek rano i wprowadza nowości w asystencie głosowym Cortana, nowej przeglądarce internetowej Microsoft Edge i komunikatorze Skype.

Zobacz również:

  • Windows 10 - 16 prostych sposobów na przyśpieszenie działania systemu [PORADNIK]
  • Microsoft wprowadza nowość w Teamsach. Tego się nie spodziewałeś

Jedną z nowości w asystencie Cortana jest rozpoznawanie odtwarzanych piosenek. Interfejs aplikacji został wyposażony w dodatkowy przycisk. Po jego dotknięciu aplikacja zacznie rejestrować audio i porówna go z bazą danych odszukując informacji na temat wykonawcy i aktualnie słuchanego utworu.

Nowy build Windows 10 w wersji beta. Skype, Edge i Cortana z poprawkami

Zdjęcie: Blair Hanley Frank

W ustawieniach przeglądarki Edge użytkownicy mogą teraz włączyć funkcję czyszczenia danych po zamknięciu programu. Pasek ulubionych może wyświetlać wyłącznie favikony zapisanych stron. Możliwe jest też dodanie na pasku folderów. Pobierając pliki można wybrać z kolei miejsce, gdzie zostaną zapisane.

Komunikator Skype w Windows 10 build 14267 pozwala od teraz dodawać zdjęcia lub obrazki do wiadomości tekstowych. Wystarczy kliknąć ikonę spinacza w lewym dolnym rogu podczas pisania i wybrać odpowiedni plik graficzny.

źródło: blogs.windows.com