"Nowy cesarz polskiego rynku IT" - rozmawiamy z Adamem Góralem, prezesem zarządu Asseco Poland.

O fuzji z Prokomem, wpływie na polski rynek IT i tworzeniu pierwszej polskiej korporacji o zasięgu globalnym, rozmawiamy z Adamem Góralem, prezesem zarządu Asseco Poland.

Adam Góral do 30 września br. ma wyłączność na negocjacje dotyczące przejęcia za 700 mln zł pakietu kontrolnego Prokom Software. Może tym samym już wkrótce stanąć na czele największej firmy IT w Polsce o kapitalizacji nawet 8 mld zł i przychodach rzędu 2,5 mld zł, odbierając tym samym palmę pierwszeństwa długoletniemu liderowi - . Prokom ma uzupełnić kompetencje Asseco w nowych obszarach.

Za rok Grupa Asseco Poland będzie zapewne działać już - poza Polską - także w kilkunastu krajach Europy oraz Stanach Zjednoczonych. Kilka dni temu Asseco poinformowało o akwizycji producenta systemów ERP w Niemczech. Kolejne informacje o przejęciach będą pochodziły z Litwy, Serbii, Macedonii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Słowenii, Rumunii, Litwy, Austrii i USA...

Na pewno w 2008 r. Adam Góral znajdzie się znacznie wyżej, niż na 50. miejscu najbogatszych Polaków. Za rok jego majątek może zaś być dwukrotnie większy, przekraczając 1 mld zł. Przeprowadziliśmy rozmowę z nowym "cesarzem polskiego rynku IT" - jak się dotąd określało Ryszarda Krauzego - na temat fuzji z Prokomem, wpływu na polski rynek IT i tworzeniu pierwszej polskiej korporacji o zasięgu globalnym.