Nowy ciekawy shooter w drodze

Dobra wiadomość dla fanów shooterów. Rosyjska firma Buka Entertainment wraz z Orion Games tworzą nową grę z tego gatunku. Czytając pierwsze opisy gry trzeba przyznać, że The Hunt zapowiada się całkiem ciekawie.

Fabuła gry nie jest może przełomowa jednak może wnieść odrobinę świeżości do świata first-person shooterów. Akcja gry toczyć się ma w 2025, kiedy to wskaźniki przestępczości sięgnęły niespotykanych rozmiarów. Na ulicach królują członkowie gangów a zwykli śmiertelnicy codziennie martwią się o swój los.

Okazuje się jednak, że będąc jednym z takich zwykłych mieszkańców można mieć jeszcze większego pecha - zostać zaznaczonym. To właśnie spotkało głównego bohatera The Hunt. Wszepiono mu implant, który na jego nieszczęście, można namierzyć. Staje się on tym samym ofiarą w programie telewizyjnym. Teraz jego głównym celem będzie przetrwanie ataków gangów biorących udział w tym show. Łowy rozpoczęto, a strzelanie nie wystarczy aby je przetrwać.

Jak wynika opisu, The Hunt stawia gracza na pozornie przegranej pozycji. Na początku bohater to zwykły przeciętny obywatel bez żadnego szkolenia wojskowego. Jego największą bronią będzie ukrywanie i skradanie się. Podczas wykonywania tych czynności gracz dostanie specjalne możliwości zabijania przeciwników. Nie będzie jednak łatwo bowiem engine gry ma być bardzo realistyczny. Gracz będzie mógł poruszyć, zniszczyć bądź użyć jako broni prawie każdy element otoczenia. Z drugiej strony komputerowi przeciwnicy będą reagować na każdy dźwięk czy ruch postaci bądź jej cienia.

Trzeba przyznać, że przynajmniej z opisu, gra prezentuje się nie najgorzej. Jeśli producentowi uda się stworzyć klimat grozy, a engine gry będzie tak dobry jak "na papierze" to możemy się spodziewać konkretnego hitu. Na razie nie pozostaje nic innego jak czekać na premierę gry. Z dotychczasowych informacji wynika, iż wyjedzie ona tylko na PC w bliżej nie określonej części przyszłego roku.