Nowy cyfrowy Pentax

Optio L20, nowy fotograficzny kompakt marki Pentax, jaki właśnie trafia do polskich sklepów, charakteryzuje się sensorem CCD o rozdzielczości efektywnej 7 mln. pikseli. Producent przekonuje również o zaletach ulepszonego systemu redukcji rozmazań.

Aparat, jak już wspomniano, został wyposażony w matrycę CCD 1/2,5" (7 megapikseli). Pozwala ona na wykonywanie zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 3072 x 2304 pikseli. W cyfrówce znaleźć można również obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym. Za pomocą cyfrówki można nagrywać filmy wideo w maksymalnej rozdzielczości 640x480 pikseli (30 klatek/s) w formacie MPEG-4. Dane zapisywane są na kartach pamięci SD/SDHC lub w pamięci wewnętrznej (23 MB). Podgląd wykonanych zdjęć i zarejestrowanych klipów wideo zapewnia 2,5 calowy wyświetlacz LCD (232 tys. pikseli).

Nowy cyfrowy Pentax

Pentax Optio L20

Dostępny jest tryb autofokusa z funkcją śledzenia obiektu w ruchu (uruchamiana jest ona automatycznie w programach tematycznych Dzieci, Sport i Zwierzęta domowe) oraz rozpoznawania twarzy (doboru parametrów ekspozycji na podstawie właściwości ludzkiej twarzy ujętej w kadrze). Po wybraniu funkcji redukcji rozmazań (Blur Reduction), aparat automatycznie ustawia wartość czułości ISO na 800, co pozwala skrócić czas pracy migawki, a rozdzielczość zdjęcia zmniejsza się automatycznie do 4 MP (2304 x 1728 pikseli).

Nowy cyfrowy Pentax

Pentax Optio L20

Aparat oferuje 16 trybów tematycznych oraz funkcję Auto-Picture, automatycznego wyboru programu - dobierany jest on na podstawie analizy fotografowanej sceny, jak również programowalny przycisk, do którego można przypisać najczęściej używane funkcje aparatu.

Optio L20 kosztuje 1185 zł.

Więcej informacji: Pentax