Nowy cyfrowy tuner USB Asusa

W ofercie Asusa pojawił się nowy tuner telewizyjny. potrafiący odbierać sygnał DVB-T - model o oznaczeniu My Cinema-U3100Mini. Urządzenie podłączane jest do komputera przez port USB.

Asus My Cinema-U3100Mini przypomina pendrive'a - podobnie jak on komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0. Urządzenie - jak twierdzi producent - dzięki swojej perłowej barwie i niewielkim wymiarom idealnie pasuje do notebooków z rodziny Eee PC. Pozwala na odbiór sygnału cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T oraz nagrywanie wybranych programów (wspiera formaty MPEG2 i H.264).

Nowy cyfrowy tuner USB Asusa

Asus My Cinema-U3100Mini

Sprzęt wyposażony został w technologię Pop-Up TV (dzięki której natychmiast wyświetla kanały telewizyjne bez potrzeby ich ręcznego dostrajania) oraz diody LED i technologię ASUS TSSI, które pozwalają na szybką diagnozę mocy sygnału. Sprzęt obsługuje panoramiczny format 16:9 i pozwala ponadto na skorzystanie z funkcji Time Shifting (przesunięcie w czasie) oraz technologii ASUS VideoSecurity Online, która - jak czytamy na stronie producenta - "zmienia komputer w prywatny serwer ochrony. (...) pozwala na ciągły monitoring określonego obszaru i natychmiastowe, automatyczne powiadomienie o zmianie, która w nim nastąpiła. (...) umożliwia również przesyłanie sygnału wideo do przeglądarek internetowych w czasie rzeczywistym, zapis zdarzeń jako pliki wideo, archiwizację poszczególnych ujęć oraz wysyłanie wiadomości ostrzegawczych przy użyciu poczty elektronicznej lub telefonu."

Tuner jest kompatybilny z następującymi systemami: Linux Debian (dla Eee PC), Vista Home Premium, Vista Home Basic, Vista Ultimate i Windows XP. Niestety jego cena nie została podana.

Więcej informacji: Asus.