Nowy cykl bezpłatnych webinarów - Przemysł przyszłości w praktyce

"Przemysł przyszłości w praktyce” to seria otwartych i bezpłatnych konferencji online dla przedsiębiorców organizowanych przez Platformę Przemysłu Przyszłości. Celem cyklu jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem nt. transformacji cyfrowej oraz wdrażania rozwiązań przemysłu 4.0.

Konferencje mają sprzyjać dzieleniu się doświadczeniem, będą prowadzone w otwartym formacie online. Eksperci Platformy Przemysłu Przyszłości przekażą przedsiębiorcom praktyczną wiedzę z zakresu cyfrowej transformacji cyfrowej oraz przemysłu 4.0. Osią konferencji staną się krótkie wystąpienia prelegentów. Te, które zdobędą w internetowym głosowaniu najwyższą popularność, zobaczymy w kolejnych terminach w pełnej wersji.

Podczas pierwszego webinarium, które rozpocznie się 14 stycznia o godzinie 11:00, zaprezentowane zostaną pomysły i koncepcje wdrażania rozwiązań przemysłu 4.0. Eksperci, m.in.: Adam Piszczatowski oraz Marcin Sikorski, w 3-4-minutowych wystąpieniach powiedzą o:

  • włączaniu starszego parku maszynowego do nowoczesnej sieci przemysłu 4.0;
  • modernizacji maszyn z zastosowaniem rozwiązań przemysłowego internetu rzeczy;
  • wykorzystaniu sztucznej inteligencji w przewidywaniu awarii maszyn,
  • zwiększaniu elastyczności systemów produkcyjnych poprzez modernizację infrastruktury;
  • wdrożeniach systemów IIoT w zakładach przemysłowych (również przy obowiązujących obostrzeniach epidemiologicznych);
  • praktycznych aspektach modernizacji systemów produkcji.

Uczestnicy spotkania wcielą się w rolę jurorów, którzy zadecydują, kto przejdzie do dalszego etapu. Na wirtualną konferencję o retrofittingu maszyn i systemów można zarejestrować się w portalu PrzemyslPrzyszlosci.gov.pl.

Zobacz również: Faktury, podatki, JPK - jak się w tym wszystkim połapać? Jest na to sposób