Nowy dodatek do gry Cywilizacja 5 - Polinezja

W czwartek 3 marca na rynek trafi kolejne DLC do gry Cywilizacja 5. Nowy dodatek wprowadzi kolejną nację - Polinezję, wraz z jej przywódcą Kamehameha, a także pakiet map do trybu wieloosobowego. Za całość trzeba będzie zapłacić 4,99 dolara.

Polinezja to kolejny dodatek do gry Cywilizacja 5. Do tej pory dostaliśmy już m.in. Hiszpanię i Mongołów. Tym razem wcielimy się w Kamehameha, wodza Polinezji, który zjednoczył Hawaje. Jego cecha specjalna pozwala na zaokrętowanie jednostek i ich natychmiastowe poruszenie, +1 do zasięgu wzroku podczas zaokrętowania i +10 do siły jeśli w zasięgu 2 pól znajduje się statua Moai.

Jednostką specjalną Polinezyjczyków będzie Meel Warrior. Oczywiście pojawią się też nowe scenariusze, które umożliwią walkę o dominację nad Polinezją. Specjalnie pod ten scenariusz zmodyfikowane zostały zasady rozgrywki, dzięki czemu można teraz budować szybciej rozległe królestwa bez ograniczania ich ekspansji kulturowej.

Wydanie DLC prawdopodobnie zbiegnie się w czasie z nowym bardzo dużym patchem do gry Cywilizacja 5, który ma wprowadzić wiele zmian do rozgrywki. Łatka początkowo miała się pojawić pod koniec lutego, ale została przesunięta na początek marca.

Pełne informacje o zmianach, które wprowadzi patch znajdziecie na największym polskim forum Cywilizacji - civ.org.pl.