Nowy ekran logowania odkryty w Windows 10 TP

Jakiś czas temu do sieci wyciekły buildy Windows 10 - 9888 oraz 9901. Wśród funkcji, jakie nie pojawiły się w oficjalnym wydaniu, znajduje się m.in. odkryty wczoraj nowy ekran logowania.

Przypomnę najpierw, że ostatni oficjalny build nosi numer 9879, a kolejny wyjdzie za niedługo. W "pirackich" wyciekach systemu opcja włączenia nowego ekranu logowania jest dobrze ukryta - wymaga wprowadzenia zmian w rejestrze. Jeśli ktoś posługuje się buildem 9888 lub 9901, może tego dokonać w następujący sposób: należy kliknąć na Start, a następnie wybrać Run. W konsolce należy wpisać regedit.exe, co otworzy edytor rejestru. Tu należy odnaleźć HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>Windows>CurrentVersion> Authentication>LogonUI>TestHooks, a następnie kliknąć dwukrotnie na klucz Threshold DWORD (32 Bit), aby go otworzyć. Kolejny krok to zmiana wartości z 0 na 1. Gotowe.

Jeżeli ktoś będzie chciał wrócić do klasycznego ekranu logowania, wówczas wystarczy znowu zmienić wartość - z 1 na 0. Jednak uwaga - użytkownik, który stworzył powyższe wideo, ostrzega, że po stworzeniu drugiego konta w systemie, przesunęło się ono automatycznie na pozycję konta admina i nie mógł z niego wylogować. Sytuacja wróciła do normy, gdy przywrócił stary ekran logowania i usunął drugie konto. Polecam więc eksperymenty tylko w sytuacji, gdy posiada się jedno. A podsumowując - ta odkryta funkcja być może pojawi się w pełnej wersji systemu, jednak nie musi, więc póki co pozostaje tylko w sferze ciekawostek.

Zobacz również:

  • Windows 10: jak nagrywać pliki audio? [PORADNIK]
  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [06.12.2021]