Nowy filmik Microsoftu: Office 2011 - lepsza praca zespołowa

Microsoft przedstawił w środę trzecią prezentację wideo na temat pakietu biurowego Office 2011 dla Maca. Po edycji obrazków i przechwałkach dotyczących wydajności, przyszedł czas na prawdziwy postęp. W filmie na YouTube zobaczyć można pracę zespołową z użyciem SkyDrive'a, transmisję prezentacji PowerPoint w sieci i odświeżony Outlook z lepszym kalendarzem.

Nowy filmik Microsoftu: Office 2011 - lepsza praca zespołowa

Word 2011 (Mac)

Po wycieku prezentacji wideo IE 9 beta, którego Microsoft nie chce na razie komentować, w sieci pojawił się kolejny filmik. Tym razem oficjalny i pochodzący z serii Behind the Scenes, która omawia kolejne etapy rozwoju produktów firmy.

W odpowiedzi na Google Docs, Office 2011 (Mac) umożliwia użytkownikom pracę grupową nad dokumentami Word, pokazami slajdów w PowerPoint i arkuszami kalkulacyjnymi Excel. Można je edytować jednocześnie z wielu różnych zakątków świata i zapisywać na serwerach usługi SkyDrive.

To nie jedyny sposób firmy na zdobycie popularności na Macu. Microsoft wprowadza też nowe aplikacje sieciowe, które zgodne są z pakietami Office 2010 (Windows) i Office 2011 (Mac). Jak pokazuje wideo, użytkownicy będą mogli przeglądać dokumenty i dodawać małe korekty za pomocą przeglądarki WWW. Następnie edycję będzie można kontynuuować w programie Office.

W pakiecie jest i nowy Outlook, którego kalendarz będzie odtąd wyświetlany obok skrzynki pocztowej. Zmiana ta ma przyśpieszyć ustalanie terminów spotkań i ułatwić dostęp do harmonogramu. Użytkownicy programu Microsoft Exchange będą też mogli zobaczyć kalendarze współpracowników (oczywiście, jeśli oni tego zechcą) i śledzić ich odpowiedzi na wysłane zaproszenia.

Wreszcie, PowerPoint 2011 (Mac) posiadać będzie funkcję, która zadebiutowała już na Windows wraz z pakietem Office 2010. Broadcast pokazu slajdów pozwoli poprowadzić prezentację, którą internauci będą mogli obejrzeć w dowolnej przeglądarce internetowej niezależnie od platformy.

Office 2011 wejdzie na rynek w październiku. Co ważne, po raz pierwszy będzie dostępny po polsku i rosyjsku. Zapraszamy do zobaczenia najnowszej prezentacji wideo. Pozostałe filmy z cyklu Behind the Scenes: Office 2011 dostępne są na youtube'owym kanale Office for Mac.