Nowy firmware dla PSP

Po informacji o złamaniu zabezpieczeń pozwalających na uruchamianie na PSP pirackiego i nieautoryzowanego oprogramowania, Sony nie czekało długo z wypuszczeniem nowego firmware'u dla swojej konsolki.

Konsola do gier Sony PSP

Konsola do gier Sony PSP

Jakiś czas temu w sieci, pojawiły się instrukcje jak ominąć zabezpieczenia w systemie oznaczonym numerem 2.50. Reakcja Sony była prawie natychmiastowa i od dzisiaj, dla amerykańskich wersji PSP, można pobrać wersję 2.60. Aby zachęcić użytkowników do unowocześnienia oprogramowania, dodano do niego kilka udogodnień.

Nowością jest możliwość przeglądania zakładek RSS dla zawartości audio. Dzięki temu w szybki sposób można korzystać z sieciowych podcastów i innych strumieni dźwiękowych.

Umożliwiono także odtwarzanie plików w formacie WMA, w taki sam sposób jak muzykę z formatów MP3 i ATRAC. Co ciekawe, PSP nie pozwala na uruchamianie plików WMA9 Professional, WMA9 Lossless i copyright-protected. Czyżby taką opcję zostawiono sobie na kolejne aktualizacje?

Update został przeznaczony tylko dla posiadaczy amerykańskiej wersji PSP. Na razie brak jakiejkolwiek informacji, kiedy można się spodziewać nowego firmware'u dla Europy. Na stronie www.yourpsp.com dostępna jest tylko wersja 2.50.


Zobacz również