Nowy firmware telefonu iPhone złamany!

Kilka dni temu ukazała się najnowsza wersja firmware'u do telefonu iPhone 3G. Okazuje się, że hakerzy z DevTeam potrzebowali zaledwie jednego weekendu, aby opublikować dwa programy jakie są w stanie złamać nowe oprogramowanie firmy Apple.

O nowej wersji firmware'u do telefonu iPhone pisaliśmy w piątek w artykule "Apple aktualizuje firmware dla telefonu iPhone 3G". Najważniejszą zmianą jaką wnosi wersja 2.2 jest wprowadzenie Google Street View. W nowej łatce pojawiło się również mnóstwo innych nowości.

Okazuje się jednak, że hakerzy z DevTeam znaleźli już sposób na to, by obejść zabezpieczenia nowego oprogramowania. Udostępnili oni dwie aplikacje: QuickPwn oraz PwnageTool. Obydwa narzędzia służą do tego, by móc instalować na swoim telefonie oprogramowanie nie aprobowane przez firmę Apple.

Zobacz również:

  • Najlepsze ultrabooki i laptopy do biznesu 2022 [RANKING]

Specjaliści z DevTeam ostrzegają jednak przed używaniem swoich programów. QuickPwn modyfikuje bowiem firmware na tyle, że niemożliwym stanie ewentualne odblokowanie telefonu w przyszłości (otwarcie go na inne sieci). Inaczej jest w przypadku PwnageTool, jednak ten program dostępny jest obecnie jedynie na Maka.

Przed ewentualnym użyciem programów warto przemyśleć sprawę raz jeszcze i przeczytać komentarze użytkowników korzystających z wcześniejszych wersji (aplikacje te przeznaczone są bowiem jedynie dla najbardziej zaawansowanych). Warto również wziąć pod uwagę fakt, iż Apple raczej niechętnie usuwa usterki spowodowane niewłaściwym stosowaniem programów tego typu.