Nowy gatunek człowieka!

Naukowcy odkryli dotąd nieznany typ prehistorycznego człowieka. Historia naszej ewolucji ulega zmianie.

Nowy gatunek człowieka!

Wykopaliska podczas których odnaleziono szczątki. /bbc.com

Czasopismo Science poinformowało o odkryciu szczątek w pobliżu miasta Ramla w Izraelu, które reprezentują jednego z ostatnich ocalałych z prehistorycznej, nieznanej dotychczas grupy ludzi. Naukowcy odnaleźli części czaszki i szczęki osoby, która żyła między 140 tys. a 120 tys. lat temu. Okazuje się, że człowiek ten miał m.in. zdecydowanie większe zęby od naszych i mógł też pochodzić od wcześniejszego gatunku, który dał początek neandertalczykom w Europie i ich odpowiednikom w Azji.

Naukowcy w Tel Awiwie uważają, że ​​odkrycie poważnie zmienia historię ewolucji człowieka, a zwłaszcza informacje dotyczącego w jaki sposób powstali neandertalczycy. W przeszłości ogólny obraz ewolucji neandertalczyków był ściśle związany z Europą. Dr Hila May dodaje:

Wszystko zaczęło się w Izraelu. Sugerujemy, że lokalna grupa była populacją źródłową. W okresach interglacjalnych fale ludzi, w tym lud Nesher Ramla, migrowały z Bliskiego Wschodu do Europy.

Same szczątki Neshera Ramli zostały znalezione w dawnym zagłębieniu krasowym znajdującym się na obszarze odwiedzanym przez prehistorycznych ludzi. Prawdopodobnie było to miejsce, w którym polowano na dzikie bydło, konie i jelenie, o czym świadczy bardzo duża ilość kamiennych narzędzi i kości upolowanych zwierząt.

Fragment czaszki i kość szczęki znalezione w pobliżu Ramli w Izraelu / bbc.com

Fragment czaszki i kość szczęki znalezione w pobliżu Ramli w Izraelu / bbc.com

Zobacz także: Google zmieniło mężczyznę w seryjnego mordercę

Źródło: bbc.com