Nowy gęsty kolor

Nowa rodzina drukarek kolorowych Xerox - Phaser 860

Nowa rodzina drukarek kolorowych Xerox - Phaser 860

Stały drugiej generacji zastosowano w najnowszej rodzinie kolorowych drukarek. Większa gęstość barwników i twardość tworzywa w kostkach ColorStix II sprawia, że wydruk jest prawie tak gładki jak laserowy. Niezależnie od rodzaju użytego papieru, wykonany w nowej technologii wyróżnia się intensywnymi kolorami i dużą ostrością tekstu.

Podobieństwo technologii powoduje, że szybkość druku i rozdzielczość modeli z nowej serii jest na poziomie . Maksymalne tempo druku to 16 str./min w trybie szkicowym i 3,5 stron w jakości fotograficznej. Największa rozdzielczość wynosi 600x1200 dpi. Urządzenie wyposażono w procesor PowerPC 250 MHz i 64 lub 128 MB pamięci. Korzysta się z nich podczas przygotowania stron za pomocą języków PostScriptu 3, PCL 5C, wbudowanych 136 krojów czcionek PS i 45 w standardzie PCL. wyposażono w port USB i równoległy. Rodzina Phaser 860 składa się z czterech modeli różniących się poza wielkością RAM także obecnością karty sieciowej, modułu druku dwustronnego i liczbą podajników papieru. Modele sieciowe mogą pracować jako serwery druku, bez bezpośredniego związku z konkretnym komputerem. Identyfikacja modelu i przydział numeru IP zachodzi automatycznie, dzięki temu przygotowanie drukarki do tej roli jest wyjątkowo proste.

Tak jak w poprzednich drukarkach stałoatramentowych Xerox zapewnia dostawę czarnego barwnika bezpłatnie i roczną gwarancję w miejscu instalacji. Model podstawowy będzie można kupić za ok. 14000 zł.