Nowy i tani phablet Samsung Galaxy Note 3 Lite nie będzie miał ekranu Full HD

Informacje o nowym urządzeniu Samsunga pojawiają się w sieci od dłuższego czasu. Będzie to tańsza i bardziej przystępna cenowo wersja zaprezentowanego na targach IFA 2013 w Berlinie phabletu, a nazwa tego nowego modelu to Galaxy Note 3 Lite. Producent stara się jak może obniżyć jego końcową cenę.

O phablecie Samsung Galaxy Note 3 Lite informowaliśmy już na łamach PC World kilkukrotnie. Dla przypomnienia, ma być to budżetowa wersja ogromnego urządzenia w ofercie Samsunga, będącego połączeniem smartfona i tabletu. Ponieważ Samsung Galaxy Note 3 Lite ma być tanim odpowiednikiem dużego modelu producent musiał zdecydować się na cięcie kosztów.

W rezultacie w phablecie Samsung Galaxy Note 3 Lite zastosowany będzie ekran LCD zamiast AMOLED-a, znanego z droższych modeli z górnej półki od koreańskiego producenta. Wedle kolejnych doniesień będzie on ponadto wyposażony w wyświetlacz o słabszej rozdzielczości, czyli 720p zamiast 1080p obecnego w zeszłorocznym topowym phablecie. Taka sama ma pozostać natomiast przekątna ekranu - 5,7 cala.

Zobacz również:

  • Galaxy S22 jednak bez rysika S Pen? Do sieci trafiły nowe rendery
Nowy i tani phablet Samsung Galaxy Note 3 Lite nie będzie miał ekranu Full HD

Samsung Galaxy Note 3

Pojawiła się też niedawno informacja na temat nowej wersji kolorystycznej Galaxy Note 3 Lite spoza palety klasycznego Note 3. Wersja Lite ma być dostępna również w kolorze zielonym. Wygląda też na to, że Samsung liczy na spore zainteresowanie nowym modelem, a do końca lutego fabryki ma opuścić aż 1,5 miliona egzemplarzy nowego Note’a.

Prezentacji phabletu Galaxy Note 3 Lite spodziewamy się na MWC 2014, które odbędą się pod koniec lutego w Barcelonie, ale Samsung ma jeszcze szansę zaskoczyć wszystkich i zaprezentować nowy model już w przyszłym tygodniu na CES 2014 w Las Vegas. Wraz z nim ma pojawić się też budżetowa edycja ogromnego Samsunga o nazwie Galaxy Grand Lite.

źródło: phonearena.com