"Nowy" iMac może zadebiutować jeszcze w tym tygodniu

Apple zamierza zaktualizować swój komputer All-in-One, ale nie warto czekać na ten model. Niedługo pojawi się całkowicie nowy iMac.

Od dłuższego czasu mówi się, że Apple wprowadzi na rynek zupełnie nowego iMac'a. Komputer ma zaoferować odświeżoną konstrukcję, zmodyfikowany wygląd oraz wyświetlacze w innych, niż dotychczas rozmiarach. Dodatkowo komputer prawdopodobnie korzystać będzie z nowych układów ARM.

Niestety Apple standardowo już przed wprowadzeniem zupełnie nowego iMac'a zaprezentuje odświeżoną wersję doskonale znanych nam modeli. Komputery, których wygląd nie zmienił się od 2012 roku otrzymają aktualizację podzespołów. Nowe komputery iMac będą jednymi z ostatnich konstrukcji Apple wykorzystujących procesory Intel'a.

21,5 calowy iMac z 2019 roku z Magic Keyboard i Magic Mouse 2

21,5 calowy iMac z 2019 roku z Magic Keyboard i Magic Mouse 2

Informacja o nowych komputerach iMac z procesorem Intel pochodzi z dwóch niezależnych źródeł. Pierwsze z nich donosi, że Apple jeszcze w tym tygodniu może zaprezentować nowego iMac'a. Wcześniejsze plotki sugerowały odświeżenie komputera na WWDC 2020 po prezentacji iPhone'a 12.

W sieci znajdziemy również informacje wskazujące na fakt, że Apple posiada już gotowe do wysyłki komputery iMac z odświeżonymi podzespołami. Wiadomość została przekazana przez użytkownika Twittera o nicku @L0vetodream, który wcześniej celnie podawał szczegóły o iPhone SE 2020, macOS Big Sur i nowych iPadach Pro.

Niezaprezentowany jeszcze iMac 2020 w topowej konfiguracji ma zaoferować 10 rdzeniowy procesor Intel Core i9 połączony z grafiką AMD Radeon Pro 5300. Taka konfiguracja pojawiła się już w bazie Geekbench'a. Apple prawdopodobnie wprowadzi na rynek nowego iMac'a za pośrednictwem komunikatu prasowego bez organizowania specjalnej konferencji prasowej. Ta zostanie poświęcona dopiero zupełnie nowemu iMacowi ze zmodyfikowaną obudową.

iMac 21,5 4K oraz iMac 27 5K

iMac 21,5 4K oraz iMac 27 5K

Obecnie na rynku dostępne są modele z 2019 roku zaprezentowane 19 marca 2019 roku. Wykorzystują one procesory Intel Core ósmej oraz dziewiątej generacji.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami o iPhonie 12.

Sprawdź, ile kosztuje obecnie iMac.

Źródło: pocketnow.com