Nowy iMac z Apple Silicon szybciej, niż myśleliśmy. Kiedy premiera?

Apple intensywnie pracuje nad zupełnie nowym modelem iMac'a. Najnowsze informacje sugerują zbliżającą się premierę. Potwierdza to również wycofanie ze sprzedaży starszych modeli. Kiedy zadebiutuje pierwszy iMac z procesorem ARM?

Koniec procesorów Intela w komputerach Apple zbliża się wielkimi krokami. Ostatnimi czasy Apple zakończyło produkcję iMaca Pro. Sprzęt ten pozostaje jeszcze na magazynach, ale mowa o ostatnich egzemplarzach. Ze sprzedaży wycofano także topowe konfiguracje 21,5 calowego iMaca z ekranem Retina 4K. Krok ten sugeruje, że niedługo na rynku pojawi się zupełnie nowa generacja iMac'a.

Aktualna generacja iMaca

Aktualna generacja iMaca

Na przeprojektowanego iMaca czekamy od lat. Apple od 2012 roku sprzedaje identyczny komputer wymieniając jedynie podzespoły wewnętrzne oraz złącza.

Najnowsza, piąta beta deweloperska systemu operacyjnego macOS 11.3 Big Sur posiada wpisy dotyczące nadchodzących modeli iMaca. W kodzie źródłowym znajdziemy odwołania do niezaprezentowanych modeli wyposażonych w procesor ARM.

Portal 9to5Mac zauważył w kodzie źródłowym systemu operacyjnego komputery iMac21,2 oraz iMac21,1. Prawdopodobnie mowa o nowych modelach w dwóch rozmiarach.

Nadchodzące komputery z rodziny iMac zaoferują procesor ARM. Będzie to odświeżony układ Apple M1.

Premiera nowych modeli może nastąpić wraz z wprowadzeniem na rynek macOS 11.3 Big Sur. Oznacza to, że komputery pojawią się w przeciągu najbliższych tygodni.

Źródło: slashgear.com