Nowy iPad Pro w końcu będzie Pro. Tego elementu brakowało od lat!

Apple w kwietniu zaprezentuje zupełnie nowego iPad'a Pro. Najdroższy tablet w portfolio firmy w końcu otrzyma nowy standard łączności oraz ulepszony ekran.

iPad Pro to jeden z najdroższych tabletów na rynku. Bazowy model z 11 calowym wyświetlaczem 3899 zł, a cennik kończy się na konfiguracji za niebagatelną kwotę 8199 zł. Niestety pomimo wysokiej ceny iPad Pro nie posiada najnowszych standardów łączności oraz oferuje ekran IPS LCD.

iPad Pro 2020

iPad Pro 2020

Apple w kwietniu 2021 roku ma zaprezentować zupełnie nowego iPad'a Pro. Najnowszy raport Bloomberga wskazuje, że na pokład iPada Pro trafią nowe standardy łączności.

Po raz pierwszy w historii iPad Pro otrzyma złącze Thunderbolt 4. Jego implementacja będzie możliwa dzięki zastosowaniu nowego procesora Apple A14X. Układ ten zaoferuje wydajność porównywalną do procesora Apple M1 w komputerach Mac mini, MacBook Air oraz MacBook Pro.

Dzięki obecności złącza USB Typu C z Thunderbolt 4 posiadacze iPada Pro będą w stanie podłączać do niego monitory o wysokiej rozdzielczości, stacje dokujące oraz szybkie pamięci masowej.

Nowy iPad Pro zadebiutuje dwóch rozmiarach - 11 oraz 12,9 cala. Poza Thunderbolt i Apple A14X otrzymamy również ekran wykonany w technologii Mini LED. Zaoferuje on lepszą reprodukcję kolorów, lokalne ściemnianie oraz zauważalnie większy kontrast.

Wersja Cellular otrzyma modem sieci 5G, który nie jest dostępny w aktualnych modelach.

iPad Pro 2021 będzie również lżejszy i cieńszy od aktualnie sprzedawanych modeli. Możliwe, że urządzenie zostanie zaprezentowane na konferencji, która odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Źródło: appleinsider.com