Nowy iPad pojawi się w marcu 2012 r. Nie będzie to jednak iPad 3

Z najnowszych doniesień serwisu DigiTimes.com wynika, że w marcu przyszłego roku na rynku pojawi się nowy tablet iPad. Nie będzie to jednak iPad 3, lecz jedynie odświeżona wersja iPada 2.

Serwis DigiTimes.com opierając się na informacjach pozyskanych od osoby zatrudnionej w jednej z firm dostarczającej podzespoły dla Apple twierdzi, że wkrótce rozpocznie się masowa produkcja nowego iPada, który powinien trafić na rynek w marcu przyszłego roku.

Według dobrze poinformowanego źródła nie będzie to jednak zupełnie nowa generacja tabletu, czyli iPad 3, ale, podobnie jak to było w przypadku iPhone'a 4S, jedynie odświeżona wersja iPada 2, od którego ma się różnić m.in cieńszą obudową oraz dłuższym czasem pracy na baterii.

Jeżeli informacje te są prawdziwe warto zadać sobie pytanie, dlaczego Apple nie chce jeszcze wprowadzać na rynek iPada 3? Odpowiedź wydaje się prosta. Otóż iPad 2 jest wciąż najlepiej sprzedającym się tabletem na świecie, więc w zasadzie Apple nie musi się spieszyć z udostępnieniem milionom wielbicieli swojego sprzętu zupełnie nowego tabletu.

Warto też dodać, że wedle wspomnianego źródła Apple nie zamierza zaprezentować iPada 3 wcześniej niż w III kwartale 2012 roku.