Nowy iPad z pierwszymi problemami! Co się dzieje?

Użytkownicy po raz kolejny zgłaszają usterki w iPadzie mini. Czy tym razem to coś poważnego?

Fot. 9to5mac.com

Z najnowszymi tabletami Apple - iPadem oraz iPadem mini - możemy obcować od niedawna. Gigant z Cupertino zaprezentował je w ubiegłym miesiącu w trakcie California Streaming. W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostały także iPhone 13 oraz Apple Watch Series 7, którego przedsprzedaż w końcu rozpocznie się w tym tygodniu.

Skupmy się jednak na nowych tabletach. Ich użytkownicy już po raz kolejny zgłaszają problemy z ich wyświetlaczami. Nie tak dawno temu w sieci zaczęły pojawiać się filmy prezentujące rzekome smużenie, które pojawia się w trakcie przewijania stron. Okazało się, że nie był to żaden problem techniczny, a jedynie efekt wykorzystania przez Apple wyświetlacza o 60 Hz częstotliwości odświeżania.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 28.11.2021]
  • Recenzja: iPad mini 2021
  • Black Friday w Avans - najlepsze oferty, ogromne przeceny [26.11.2021]

Tym razem ekranom oberwało się za coś innego. Użytkownicy iPada mini szóstej generacji zaczęli publikować dowody na to, że ich wyświetlacze zaczynają tracić odpowiednie nasycenie kolorów. Na wyświetlaczach LCD zaczęły pojawiać się widoczne defekty w momencie, w którym użytkownik korzystał z tabletu w pozycji pionowej. Po oddaniu swojego urządzenia do serwisu w ramach gwarancji i otrzymaniu nowego, problem wciąż pojawiał się na drugim iPadzie mini.

Póki co nie wygląda to na usterkę, która dotknęła wielu posiadaczy tegorocznego iPada mini, jednak nie możemy wykluczyć, że w najbliższym czasie zacznie pojawiać się więcej podobnych informacji. Pracownik salonu Apple powiedział także, że nie zdziwi się, jeżeli producent niedługo zdecyduje się na wycofanie tych urządzeń ze sprzedaży i próbę poprawy jakości wyświetlacza.

Jeżeli kupiliście najnowszego iPada mini i natknęliście się na podobne problemy powinniście mieć możliwość otrzymania urządzenia zastępczego.

Źródło