Nowy iPady pojawiły się na dzień przed premierą, źródłem wycieku jest samo Apple

Dopiero jutro odbędzie się konferencja w trakcie której Apple pokaże nowe iPady, ale już dzisiaj dowiedzieliśmy się wielu rzeczy na temat nowych tabletów. Wszystko za sprawą wpadki firmy z Cupertino i przedwczesnego udostępnienia przewodnika po systemie iOS w wersji 8.1.

Kolejne informacje o nowych iPadach trafiają się w sieci od wielu tygodni, ale przedstawiciele Apple jak zwykle w takich przypadkach nabierali wody w usta i nie komentowali plotek. Firma z Cupertino zaliczyła jednak falstart. Udostępniony został bowiem dzisiaj przewodnik po systemie iOS 8, a w materiałach promocyjnych pojawiły się informacje o nowych iPadach.

W przewodniku po systemie iOS 8, który można było dzisiaj pobrać przez aplikację iBooks, pokazane zostały zdjęcia nowych tabletów. Nowe urządzenia będą nosić nazwy iPad Air 2 oraz iPad mini 3. Nie różnią się na pierwszy rzut oka zbytnio od poprzedników, a stylistyką nawiązują do iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus.

Zobacz również:

  • Skąd zamówić nowego iPada w przedsprzedaży? Sprawdźcie!
  • Apple Watch Series 7 - poznaj nowości w tegorocznym smartwatchu Apple!
Nowy iPady pojawiły się na dzień przed premierą, źródłem wycieku jest samo Apple

Wśród wyróżnionych nowości znalazł się skaner odcisków palców Touch ID umieszczony w przycisku Home, który dobrze znają użytkownicy iPhone’ów 5s, 6 i 6 Plus. Oprócz tego iPad Air 2 otrzyma tryb robienia zdjęć seryjnych, który pojawił się po raz pierwszy w iPhonie 5s.

Pozostaje jednak pytanie, czy wyciek informacji o nowych iPadach naprawdę był błędem. Dzisiaj odbyła się bowiem premiera Androida 5.0 Lollipop oraz nowych urządzeń z linii Nexus. Jednym z nich jest tablet HTC Nexus 9, w którym ekran pod względem wielkości, proporcji i rozdzielczości jest niemal identyczny jak ten w iPadzie Air. Nie jest wykluczone, że firma Apple chciała przez udostępnienie informacji przyćmić prezentację nowego tabletu od Google.

źródło: 9to5mac.com