Nowy iPhone 6 ma być dostępny w dwóch rozmiarach

Do premiery nowego telefonu z systemem iOS pozostało jeszcze pół roku, ale już pojawiają się pierwsze doniesienia na temat nadchodzącego iPhone’a. Kolejny smartfon firmy Apple ma zadebiutować jak zwykle na jesieni. Tym razem znów mamy spodziewać się dwóch wersji telefonu o nazwie iPhone 6, a podobnie jak w przypadku tabletów iPad, mają one różnić się nie obudową, a wielkością ekranu.

Jak donosi serwis Business Insider, Apple pracuje obecnie nad wydaniem jednocześnie dwóch telefonów z linii iPhone. Informacje na ten temat mają pochodzić od podwykonawców odpowiedzialnych za produkcję ekranów dla urządzeń tej amerykańskiej firmy. Co ciekawe, żaden z wariantów iPhone’a 6 nie będzie miał wielkości dzisiejszych iPhone’a 5s, 5c i 5, w których ekran ma czterocalową przekątną.

Zamiast dwóch podobnych telefonów różniących się materiałem obudowy, Apple ma zaprezentować tym razem telefony o różnych przekątnych. Nowy iPhone 6 ma być oferowane w wariantach o przekątnej ekranu długości 4,7 oraz nawet 5,5 cala. Oprócz zwiększenia rozmiarów nowe telefony Apple mają mieć też znacznie wyższą rozdzielczość, ale źródła tego domniemanego przecieku nie podają, jaka miałaby ona być.

Zobacz również:

  • Unleashed! Apple prezentuje najnowsze komputery MacBook Pro!
  • Aplikacje i Gry na iOS za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [18.10.2021]
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
Nowy iPhone 6 ma być dostępny w dwóch rozmiarach

Premiera nowych telefonów Apple najpewniej odbędzie się jak co roku we wrześniu. Trzeba jednak pamiętać, że co roku w sieci pojawia się wiele doniesień na temat zmian Apple w liniach produktowych. Niewiele z nich znajduje potwierdzenie przy faktycznej premierze, a istnienie iPhone’a 6 w takiej formie nie zostało i nie zostanie do dnia premiery oficjalnie potwierdzone.

Patrząc jednak na ostatnie premiery Apple jest szansa, że te informacje się potwierdzą. W przypadku iPadów producent wydał już dwa modele różniące się ekranem (iPad Air i iPad Mini z ekranem Retina), a ostatnio iPhone również debiutował w dwóch wersjach 5s i 5c. Nie bez znaczenia jest też fakt, że wszyscy konkurenci Apple na tym rynku prezentują telefony o przekątnych w okolicach pięciu, a nie czterech cali.

źródło: businessinsider.com