Nowy iPhone 6 może być znacznie cieńszy od iPhone'a 5s

Nowy telefon Apple ma zadebiutować na jesieni tego roku, ale już teraz w sieci pojawia się mnóstwo informacji dotyczących tego modelu. Jeśli im wierzyć, to iPhone 6 będzie nie tylko większy od poprzednika pod względem długości przekątnej ekranu, ale też znacznie cieńszy.

Do dnia premiery nowego iPhone’a 6 nie sposób mieć pewności, jak telefon finalnie będzie wyglądał. Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że wyciekające do sieci zdjęcia prezentujące obudowę telefonu i dopasowane do niej etui są prawdziwe. Wedle ostatnich informacji grubość smartfona ma wynieść zaledwie 6,1 milimetra. Dzięki temu telefon Apple stanie się podobnie cienki, jak obecny w ofercie firmy Tima Cooka odtwarzacz multimedialny iPod Touch.

Na taką grubość nowego telefonu Apple wskazują zdjęcia etui niezależnego producenta, które rzekomo ma być przygotowane z myślą o obudowie iPhone’a 6. Oprócz tego trafiła do internetu fotografia prezentująca, podobno, przyciski głośności nowego telefonu. To samo zdają się potwierdzać grafiki, na których widać rendery smartfona producenta z Cupertino. Ma to umożliwić powiększenie ekranu w telefonie Apple, co pozwoli na lepsze rozmieszczenie podzespołów i baterii w obudowie.

Zobacz również:

  • macOS Monterey - koniecznie sprawdź te nowe funkcje [poradnik]
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
  • "Krzyk", "Vice", i wiele więcej - filmy i seriale znikające z HBO GO [25.10-31.10]
Nowy iPhone 6 może być znacznie cieńszy od iPhone'a 5s

Nieco cieńszy iPhone 6 wydaje się dobrą wiadomością, ale niestety zmniejszenie grubości telefonu Apple może mieć też negatywne skutki. Pojawiły się głosy, że może skutkować to pozbyciem się przez producenta modułu optycznej stabilizacji obrazu z aparatu, na którą nie zostanie już miejsca - ale tego, czy faktycznie się tak stanie, dowiemy się w przeciągu kilku miesięcy.

źródło: cultofmac.com