Nowy iPhone 6 może pojawić się w wersji ze 128 GB pamięci wewnętrznej

Pojawiły się kolejne plotki dotyczące specyfikacji nowego smartfonu Apple. Jeśli wierzyć tym doniesieniom, to w tym roku iPhone 6 pojawi się po raz pierwszy w wersji ze 128 GB pamięci wewnętrznej.

Nowy iPhone 6 ma zostać oficjalnie zaprezentowany przez Apple już za niecałe 3 tygodnie. Już niemal pewne jest, że w tym roku sztandarowy telefon firmy z Cupertino będzie miał ekran o dłuższej przekątnej długości 4,7 cala. Niewykluczone też, że Tim Cook pokaże nie jedno, a dwa urządzenia. Spodziewamy się też prezentacji pierwszego phabletu Apple, który może nosić nazwę iPhone 6 Air i mieć 5,5-calowy ekran.

Wygląda na to, że to nie jedyna zmiana wielkości dotycząca iPhone’a 6. Zrzut ekranu od GeekBar sugeruje, że nowy telefon Apple może mieć nową wersję o dwukrotnie większej pojemności, niż w przypadku najdroższego iPhone’a 5s z zeszłorocznej oferty. Jeśli wierzyć informacjom z tabeli, w ofercie Apple pojawi się telefon z 128 GB pamięci wewnętrznej.

Zobacz również:

  • iPhone 14 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
  • Android 12 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [20.09.2021]
Nowy iPhone 6 może pojawić się w wersji ze 128 GB pamięci wewnętrznej

Taki ruch Apple jest bardzo prawdopodobny. Po pierwsze, w ofercie są już iPady mające 128 GB pojemności. Po drugie, dla niektórych użytkowników nawet 64 GB może być zbyt małą ilością miejsca na dane, ponieważ Apple nie umożliwia rozbudowy przestrzeni dyskowej z wykorzystaniem kart microSD. To z pewnością nie zmieni się w przypadku iPhone’a 6.

Dodanie modelu o 128 GB pojemności nie oznacza też, że Apple w tym roku będzie sprzedawać cztery edycje tego samego urządzenia. Najprawdopodobniej podstawowy iPhone 6 będzie miał od razu 32 GB przestrzeni na dane, a ostatnim telefonem Apple z 16 GB pamięci zostanie iPhone 5s. W innym scenariuszu w tym roku smartfon firmy Tima Cooka może mieć warianty 16 GB, 64 GB i 128 GB bez wersji 32-gigabajtowej.

źródło: maclife.com