Nowy iPhone 6 od Apple może być odporny na wodę

Do premiery iPhone’a 6 pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale coraz więcej informacji na jego temat pojawia się w sieci. Ostatnie zdjęcia przedstawiające rzekomo nowy telefon Apple sugerują, że będzie od odporny na wodę. Biorąc pod uwagę konkurecję firmy z Cupertino na polu smartfonów w postaci Sony i Samsunga wydaje się to bardzo prawdopodobne.

Nowy smartfon Apple o nazwie iPhone 6 może zadebiutować już w sierpniu i niemal codziennie w sieci pojawiają się kolejne strzępy informacji na temat tego modelu. Wedle ostatnich doniesień urządzenie ma być wyposażone w wodoodporną obudowę. Wskazują na to zdjęcia udostępnione przez serwis Phone Arena, na których widać urządzenie lub makietę urządzenia, którym ma być rzekomo iPhone 6.

Nowy iPhone 6 od Apple może być odporny na wodę

Biorąc pod uwagę fakt, że androidowa konkurencja Apple wprowadziła już do sprzedaży flagowe modele wyposażone w wodoszczelne obudowy, taki ruch wydaje się bardzo prawdopodobny. Ostatnie trzy topowe smartfony z linii Xperia Z od Sony oraz nowy Galaxy S5, będący głównym konkurentem nadchodzącego iPhone’a 6, pozwalają na rozmowy w deszczu i robienie zdjęć pod wodą. Podobnie ma wyglądać sprawa w przypadku nadchodzącego LG G3.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 23.10.2021]
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
  • Komputronik - okazje, przeceny, promocje [23.10.2021]
Nowy iPhone 6 od Apple może być odporny na wodę

Oczywiście nie ma pewności, czy Apple faktycznie zdecyduje się na takie rozwiązanie. W przypadku telefonów Sony i Samsunga wodoodporność wymagała zastosowania specjalnych, wodoszczelnych zaślepek na porty microUSB. Takie rozwiązanie ciężko wyobrazić sobie w produktach Apple, które do tej pory cechowały się minimalistycznym designem. Możliwe jednak, że firmie z Cupertino uda się odizolować port Lightning w iPhonie 6, tak jak Sony wprowadziło izolowane i otwarte złącze minijack w Xperii Z1.

źródło: geeky-gadgets.com