Nowy iPhone 6 od Apple może być odporny na wodę

Do premiery iPhone’a 6 pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale coraz więcej informacji na jego temat pojawia się w sieci. Ostatnie zdjęcia przedstawiające rzekomo nowy telefon Apple sugerują, że będzie od odporny na wodę. Biorąc pod uwagę konkurecję firmy z Cupertino na polu smartfonów w postaci Sony i Samsunga wydaje się to bardzo prawdopodobne.

Nowy smartfon Apple o nazwie iPhone 6 może zadebiutować już w sierpniu i niemal codziennie w sieci pojawiają się kolejne strzępy informacji na temat tego modelu. Wedle ostatnich doniesień urządzenie ma być wyposażone w wodoodporną obudowę. Wskazują na to zdjęcia udostępnione przez serwis Phone Arena, na których widać urządzenie lub makietę urządzenia, którym ma być rzekomo iPhone 6.

Biorąc pod uwagę fakt, że androidowa konkurencja Apple wprowadziła już do sprzedaży flagowe modele wyposażone w wodoszczelne obudowy, taki ruch wydaje się bardzo prawdopodobny. Ostatnie trzy topowe smartfony z linii Xperia Z od Sony oraz nowy Galaxy S5, będący głównym konkurentem nadchodzącego iPhone’a 6, pozwalają na rozmowy w deszczu i robienie zdjęć pod wodą. Podobnie ma wyglądać sprawa w przypadku nadchodzącego LG G3.

Oczywiście nie ma pewności, czy Apple faktycznie zdecyduje się na takie rozwiązanie. W przypadku telefonów Sony i Samsunga wodoodporność wymagała zastosowania specjalnych, wodoszczelnych zaślepek na porty microUSB. Takie rozwiązanie ciężko wyobrazić sobie w produktach Apple, które do tej pory cechowały się minimalistycznym designem. Możliwe jednak, że firmie z Cupertino uda się odizolować port Lightning w iPhonie 6, tak jak Sony wprowadziło izolowane i otwarte złącze minijack w Xperii Z1.

źródło: geeky-gadgets.com