Nowy iPhone 6 pojawił się na japońskiej stronie Amazonu

Apple jeszcze nie zdążyło zapowiedzieć nowego telefonu, ale iPhone 6 już trafił na stronę internetową japońskiego oddziału firmy Amazon. Nie wygląda to jednak na oficjalną ofertę.

Nowy smartfon firmy Apple jeszcze nie został oficjalnie zaprezentowany. Do sieci jak na razie przedostało się kilka zdjęć, które rzekomo prezentują elementy, z których zostanie skonstruowany. Oprócz tego pojawiają się wykonane na bazie plotek i przecieków kolorowe makiety, które wizualizują to, jak nowy telefon firmy Tima Cooka będzie wyglądał.

Nie przeszkodziło to jednak jednemu ze sprzedawców wystawić oferty kupna iPhone’a 6 w wariancie 64 GB na japońskiej wersji witryny Amazonu. Nie należy jednak traktować tej oferty zupełnie serio. Po pierwsze, cena jest dwukrotnie wyższa od tej, jaką trzeba zapłacić za najnowszego iPhone’a 5s, po drugie sprzedawcą nie jest sam Amazon, a zewnętrzny sprzedawca.

W ofercie nie zamieszczone zostały nawet oficjalne zdjęcia, a wyłącznie rendery opublikowane pierwotnie przez witrynę MacRumors. Nie zgadzają się też opublikowane wymiary, wynoszące 129,5x66x7,6mm. Wcześniejsze informacje podawały, że iPhone 6 będzie nieco dłuższy (137,5mm) oraz cieńszy (7mm). Realna wydaje się natomiast waga urządzenia, która ma wynosić 113 gramów, czyli praktycznie tyle samo, co zeszłoroczny iPhone 5s.

Biorąc pod uwagę powyższe dane, nie należy traktować oferty jako wiążącej, a data wysyłki 30 września nie musi mieć nic wspólnego z rzeczywistością. Tego, czy faktycznie nowy iPhone 6 pojawi się na sklepowych półkach we wrześniu, dowiemy się dopiero podczas oficjalnej prezentacji.

źródło: gsmarena.com