Nowy iPhone SE ze starymi problemami

Część użytkowników smartfona iPhone SE skarży się na problem z technologią Bluetooth.

iPhone SE to najnowszy smartfon w ofercie Apple, który oferuje 4-calowy ekran i korzysta z wydajnych podzespołów instalowanych we wcześniejszych modelach. Niestety okazało się, że urządzenie to nie jest bez wad. Część użytkowników bowiem uskarża się, że realizowane za pośrednictwem zestawu głośnomówiącego lub słuchawek Bluetooth połączenia są bardzo słabej jakości. W tym pierwszym przypadku, jak donosi MacRumors, problem dotyczy wielu marek samochodów, w tym Mercedesa, BMW, Audi, Forda, Volkswagena, Subaru i Hyundai'a.

Borykający się z opisanym problemem właściciele iPhone SE próbowali różnych sposobów, aby go rozwiązać. Nie pomogło tutaj jednak ani zainstalowanie od nowa systemu, ani zmiana karty SIM, ani skorzystanie z najnowszej bety iOS o numerze 9.3.2.

Obecnie nie wiadomo, czy problem jest natury sprzętowej, czy też programowej. Miejmy nadzieję, że mamy tutaj do czynienia z drugim z tych przypadków oraz że Apple jak najszybciej dostarczy stosowną aktualizację.

Ale to już było...

Na koniec warto przypomnieć, że użytkownicy sprzętu Apple z problemem związanym z łącznością Bluetooth mieli już do czynienia wcześniej. W październiku 2014 roku po aktualizacji do iOS 8 część z nich nie mogła połączyć się z samochodowym zestawem audio. Wówczas Apple dostarczyło "lekarstwo" w postaci aktualizacji iOS 8.1.