Nowy iPhone - premiera w listopadzie?

Nowy iPhone ma się ukazać 21 listopada. Taką informację podał portal T3 powołując się na przeciek pochodzący z brytyjskiej sieci sklepów Phones4U. W dalszym ciągu nie wiadomo jaką nazwę będzie nosił nowy produkt Apple'a: iPhone 4S czy iPhone 5?

Wyciek ma pochodzić ze sklepu Phones4U mieszczącego się w brytyjskim mieście St. Albans. Nie wiadomo skąd pracownik sieci sklepów sprzedających telefony komórkowe miałby wejść w posiadanie informacji na temat premiery nowego iPhone'a.

Dziwnym wydaje się także fakt, że osoba posiadająca takie informacje, dzieliłaby się nimi z portalem. Jeżeli jednak plotka by się potwierdziła oznaczałoby to, że na nową generację iPhone'a przyjdzie nam poczekać do listopada. Mało prawdopodobne jest jednak to, aby jedna sieć sklepów była na tyle uprzywilejowana aby otrzymać wcześniej dane dotyczące premiery iPhone'a.

Wcześniejsze doniesienia wskazywały na to, że nowy iPhone ukaże się we wrześniu. Taką informacje podała w kwietniu agencja Reuters.

Najnowszy iPhone miał posiadać także technologię NFC (Near Field Communication), dzięki której użytkownicy mogliby dokonywać płatności zbliżeniowych. Ostatnie doniesienia wskazują jednak na to,że Apple zmieniło zdanie i nie zdecydowało się na wdrożenie NFC do kolejnej generacji .

Oficjalną datę premiery poznamy najprawdopodobniej na Worldwide Developers Conference organizowanej przez firmę Apple w dniach 6-10 czerwca tego roku.