Nowy iPhone z 5,5 calowym ekranem nie zadebiutuje przed 2015 rokiem

Od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Apple na jesieni zaprezentuje zupełnie nowego iPhone’a wyposażonego w bardzo duży, bo aż 5,5 calowy ekran. Okazuje się jednak, że plotki te mogą okazać się nieprawdziwe, a większy telefon od firmy z Cupertino nie trafi na rynek w 2014 roku.

Jest praktycznie pewne, że Apple pokaże na jesieni, jak co roku, nowy model iPhone’a. Biorąc pod uwagę specyfikację topowych modeli konkurencyjnych firm, a dokładnie ich wielkość ekranu oscylującą w okolicach 5 cali, nie dziwi duża ilość plotek sugerujących stworzenie przez firmę Tima Cooka tym razem większego telefonu. Wedle wielu źródeł nowy iPhone ma wystąpić w dwóch wersjach różniących się rozmiarem wyświetlacza: 4,7 cala lub 5,5 cala.

Plotki o iPhonie 6 w wersji wyposażonej w ekran o przekątnej aż 5,5 cala pojawiają się od jakiegoś czasu. Niestety, entuzjaści ogromnych ekranów mogą się zawieść w październiku. Jak donosi chiński serwis ctee.com, Apple faktycznie ma mieć taki telefon w planach, ale najzwyczajniej nie wyrobi się z jego produkcją w tym roku. Do sklepów w tym roku ma trafić ten mniejszy, 4,7 calowy model.

Zobacz również:

Nowy iPhone z 5,5 calowym ekranem nie zadebiutuje przed 2015 rokiem

Nowy telefon od Apple debiutujący w październiku ma nosić nazwę iPhone 6 i będzie bezpośrednią kontynuacją modelu iPhone 5s. Z kolei ten większy, 5,5 calowy smartfon ma nosić nazwę iPhone Air, która będzie odnosić się do linii komputerów MacBook Air oraz tabletów iPad Air.

Oczywiście wszystkie te plotki są tylko plotkami. Tego, jakie produkty faktycznie wprowadzi do oferty Apple dowiemy się dopiero podczas oficjalnej prezentacji.

źródło: slashgear.com