Nowy iPod Touch z ekranem 7-9 cali?

Według informacji przedstawionej przez serwis TechCrounch, już niedługo na rynku może się pojawić następca iPoda Touch. Jego cechą charakterystyczną ma być duży ekran, którego przekątna będzie wynosić od 7 do 9 cali. Informacja ta pochodzi z trzech różnych źródeł.

Według jednego z informatorów pierwsze prototypowe iPody z tak dużym ekranem zostały już wyprodukowane. W chwili obecnej Apple ma prowadzić rozmowy z kilkoma azjatyckimi producentami na temat rozpoczęcia masowej produkcji.

Apple już wcześniej zastanawiało się nad stworzeniem urządzenia, które mogłoby przypominać i działać jak tablet. Jednak na przeszkodzie stanął brak usług umożliwiających pełne wykorzystanie tak dużego ekranu dotykowego. Dzięki rozwojowi AppStore oraz setek gier oraz programów dostępnych za jego pomocą, wszystko wskazuje na to, że najbliższa przyszłość może być odpowiednia dla wprowadzenie takiego urządzenia na rynek.

Nowy iPod Touch z ekranem 7-9 cali?

Na chwilę obecną nic nie wiadomo na temat ewentualnej premiery nowego iPoda oraz jego przewidywanej cenie. Jednak patrząc na cenę dotychczasowych iPodów rozpoczynających się od 229 dolarów, a kończących się na 399 dolarów za wersję z 32 gigabajtami pamięci, trudno oczekiwać, aby cena nowego iPoda była chociażby zbliżona do tych wartości.

Według serwisu TechCrounch nie jest jeszcze pewne czy takie urządzenie w ogóle ukaże się na rynku, jednak pewnym wydaje się fakt, że przynajmniej jedno źródło trzymało takie prototypowe urządzenie w swoich rękach.