Nowy iPod touch - data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Zastanawiasz się, czy Apple kiedykolwiek zdecyduje się na zaktualizowane iPod'a? Być może nie będziesz musiał długo na nią czekać. Oto wszystkie plotki, jakie posiadamy na temat iPod'a Touch 7 generacji.


Apple nie zaktualizowało iPoda touch od lata 2015 roku, kiedy to na rynku pojawił się model szóstej generacji. Od lipca 2017 roku to jedyny model iPod'a pozostający w sprzedaży. Czy iPod touch będzie będzie kolejnym urządzeniem, którego sprzedaż zostanie zakończona? A może Apple wypuści iPod'a touch siódmej generacji w 2019 roku? Szanowany analityk zajmujący się Apple - Ming-Chi Kuo uważa, że z pewnością zobaczymy nowy model.

Nowy iPod touch - data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Źródło: Apple.com

Apple już od zeszłego roku zabrało się za aktualizację starych modelu. Na pierwszy ogień poszły komputery Mac - Mac mini z 2014 roku, który dostał potężny zastrzyk energii, nowe porty i sprzedawany jest w nowym kolorze. Odświeżono także MacBook'a Air, który przez wiele lat pozostawał najtańszym i najlepiej sprzedającym się komputerem z Cupertino. Zdecydowano się na prezentacje zupełnie nowego modelu wyposażonego w ekran Retina oraz dwa porty USB Typu C. Aktualizacja poprzedniego modelu z 2015 roku nie miała najmniejszego sensu, ponieważ konstrukcyjnie było to urządzenie z 2010 roku.

Zobacz również:

  • Jeśli tęsknisz za iPodem - mamy coś specjalnego!
  • iPhone jest zablokowany, Podłącz do iTunes - Jak naprawić?
  • Kolejne problemy z Face ID, tym razem wśród poważnie chorych użytkowników

Kolejnych zmian tym razem w gamie modelowej iPad'a doczekaliśmy się w marcu 2019 roku, kiedy to zaprezentowano nowego iPad'a mini oraz odświeżono model Air.

Od 2015 roku nie wprowadzono jednak żadnego nowego iPod'a. Obecnie w sprzedaży nadal jest model szóstej generacji wyposażony w procesor Apple A8, który znamy między innymi z iPhone'a 6. Na pokładzie znajduje się również jedynie 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Ekran to panel typu Retina o przekątnej 4 cali i rozdzielczości 1136 x 640 pikseli. To obecnie najstarsze i najsłabsze urządzenie z systemem iOS, jakie pozostaje w sprzedaży. Jedno jest pewne. Cokolwiek się stanie Apple musi dosyć szybko podjąć decyzję na temat iPod'a touch. Prawdopodobnie na rynku pojawi się nowa generacja, ale jeżeli tak by się nie stało iPod touch musi zostać wycofany z rynku w najbliższym czasie. Apple na swojej stronie chwali się wydajnością i potencjałem, jaki rzekomo posiada iPod touch. Niestety, ale ta strona nie była aktualizowana od 2015 roku, a iPod touch oferuje słabą, jak na dzisiejsze standardy wydajność.

iPod touch to także w chwili obecnej jedyne urządzenie mobilne od Apple, które nie posiada Touch ID, ani Face ID.

W tym artykule przedstawiamy wszelkie plotki i pogłoski dotyczące nowego modelu iPod'a touch siódmej generacji, który miałby zadebiutować w 2019 roku. Zdradzamy nieco informacji na temat daty premiery, wyglądu urządzenia, jego funkcji, ceny oraz specyfikacji technicznej. Jeżeli nadal uważasz, że odtwarzacze takiej, jak iPod mają sens czytaj dalej.

iPod touch 7 generacji - Data Premiery

Kiedy zadebiutuje nowy iPod touch? Wszystko wskazuje na to, że jeżeli Apple zdecyduje się na produkcje nowego modelu, to pojawi się on na rynku już niedługo.

Nowy iPod touch - data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Źródło: Apple.com

Firma Apple złożyła wniosek o rozszerzenie znaku towarowego iPod touch. Obejmuje on teraz "urządzenie przenośne do gier elektronicznych". Ponieważ iPod touch od pierwszej generacji pracuje pod kontrolą systemu iOS, który oferuje bardzo duże zaplecze gier wideo może to sugerować, że Apple upatruje w iPod touch nie tylko odtwarzacza multimediów, ale celuje również w mobilnych graczy.

To nie jedyna informacja, która może wskazywać, że nowy iPod touch jest w drodze i niedługo pojawi się w sprzedaży. Japońska strona Macotakra donosiła w styczniu 2019 roku, że według jej informacji "kilku dostawców Apple" "może rozwijać iPod'a touch 7 generacji, który zastąpi obecny model".

Szanowany analityk Apple Ming Chi Kuo z TF International Securities stwierdził, że uważa iż nowy iPod touch ze znacznie wydajniejszym procesorem zostanie zaprezentowany w 2019 roku.

iPod touch 7 generacji - Cena

W lipcu 2017 roku, gdy Apple wycofał z regularnej sprzedaży pozostałe iPod'y model touch nieznacznie staniał.

Obecne ceny wynoszą:

  • 990 zł za wersję z 32 GB wbudowanej pamięci masowej
  • 1490 zł za wersję z 128 GB wbudowanej pamięci masowej

Mamy nadzieje, że nowy model będzie kosztował tyle samo, ale patrząc na posunięcia firmy Apple musimy brać pod uwagę, że nowe urządzenie będzie droższe od swojego poprzednika.

Z drugiej strony Apple w styczniu 2019 roku poinformowało, że nie sprzedano tylu iPhone'ów, ile zakładano. Pojawiły się pewne sugestie, jakoby ceny nowych modeli były zbyt wysokie dla przeciętnego konsumenta (szczególnie poza USA). iPod touch od dłuższego czasu pozostawał niszowym urządzenie, a zwiększenie jego ceny może osłabić sprzedaż.

iPod touch (podobnie jak każdy inny model iPod'a) nie posiada slotu na karty SIM. Nie obsługuje również eSIM. Mimo to po podłączeniu do sieci przy pomocy Wi-Fi posiada on wiele funkcjonalności dostępnych między innymi na telefonach iPhone. Użytkownicy iPod'a touch mogą korzystać z FaceTime oraz iMessage. Nie przewidujemy, aby Apple planowało wprowadzić na rynek iPod'a z modemem.

iPod touch 7 generacji - Design

Obecny wygląd iPod'a touch znamy od 2012 roku, kiedy to na rynek wprowadzono piątą generację tego urządzenia. Szósta generacja z 2015 roku nie wprowadziła zmian w tej kwestii. iPod'a można zakupić w jednym z sześciu kolorów: różowym, srebrnym, gwiezdnej szarości, złotym, niebieskim oraz czerwonym (Product Red).

Nowy iPod touch - data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Źródło: Apple.com

Nowy iPod touch może wyglądać podobnie do iPhone'a Xr, który również oferowany jest w wielu wersjach kolorystycznych.

Model szóstej generacji ma 58,6 mm szerokości oraz 123,4 mm wysokości. Jego grubość wynosi jedynie 6,1 mm. Bardziej zaskakująca jest jednak waga. iPod touch waży 88 gram. Apple może zdecydować się na produkcje modelu wyposażonego w 4 calowy ekran lub zrobić większe urządzenie podobne do iPhone'a Xr.

Nowy iPod touch - data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Źródło: Apple.com

iPod touch 7 generacji - Specyfikacja techniczna

Czego możemy spodziewać się w kwestii specyfikacji technicznej, jeżeli Apple zdecyduje się na odświeżenie iPod'a touch?

Model 6 generacji wykorzystuje przestarzały procesor A8 z koprocesorem M8 oraz posiada 8 MP aparat z obsługą slow-motion. Na pokładzie znajdziemy również Wi-Fi 802.11ac oraz Bluetooth 4.1. Urządzenie można zamówić z 32 GB lub 128 GB wbudowanej pamięci masowej.

Nowy model prawdopodobnie wyposażony zostanie w procesor Apple A12 Bionic, który znany jest z aktualnie oferowanych modeli iPhone'a. Aparat może zaoferować rozdzielczość 12 MP. Prawdopodobnie będzie to matryca znana już z modelu Xr. Z pewnością znajdziemy również Bluetooth 5.0. Nie wiemy, czy Apple zdecyduje się na dodanie obsługi NFC. Mogłaby ona przynieść możliwość korzystania z płatności zbliżeniowych za pomocą Apple Pay, ale czy ktokolwiek zechciałby z nich skorzystać przy pomocy iPod'a?

Nowy iPod touch - data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Źródło: Apple.com

Prawdopodobne jest również zwiększanie dostępnej pamięci masowej. Obecnie wszystkie nowo debiutujące urządzenia mobilne od Apple oferują w standardzie 64 GB. Nowy iPod touch prawdopodobnie dostępny będzie w dwóch wersjach pojemnościowych - 64 GB w podstawie oraz 256 GB za dodatkową opłatą.