Nowy kompakt Fujifilm z zoomem 12x

Oferta firmy Fujifilm wzbogaciła się o nowy cyfrowy aparat fotograficzny z dużym zoomem - model o oznaczeniu FinePix S1000fd. Przedstawiciele producenta twierdzą, że jest to najmniejszy na świecie kompakt oferujący 12-krotny zoom optyczny.

FinePix S1000fd wyposażono w 10-megapikselową matrycę CCD (1/2,3 cala) oraz obiektyw pozwalający na 12-krotne przybliżenie optyczne w zakresie od 33 mm do 396 mm (ekwiwalent dla aparatu małoobrazkowego 35 m). Urządzenie oferuje funkcję detekcji twarzy (z automatyczną redukcją efektu czerwonych oczu), 2,7-calowy wyświetlacz TFT LCD, elektroniczny wizjer oraz specjalny tryb umożliwiający wykonywanie zdjęć panoramicznych. Niestety producent nie pokusił się o wbudowanie mechanicznej stabilizacji obrazu.

Nowy kompakt Fujifilm z zoomem 12x

FinePix S1000fd

Maksymalna czułość ISO to 3200 (rozdzielczość spada wtedy do poziomu 3 milionów pikseli); aparat ma też możliwość rejestrowania filmów VGA (30 klatek na sekundę, w trakcie nagrywania nie możemy operować zoomem) oraz wewnętrzną pamięć o pojemności 24 MB (możemy ją rozbudować nie tylko poprzez karty formatu xD-Picture ale również SD i SDHC). Warto też wspomnieć o wymiarach (102,5 x 73 x 67,8 mm) oraz wadze 325 g.

Aparat powinien trafić do sprzedaży w marcu. Niestety jego cena nie została podana. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.

Zobacz także: FinePix S100FS - zaawansowana cyfrówka Fujifilm