Nowy kompakt cyfrowy Sony

Firma Sony wprowadzi do oferty nowy aparat z serii Cyber-shot DSCS500. Urządzenie wyposażono w 6-megapikselowy przetwornik obrazu Super HAD CCD , obiektyw szerokokątny z zoomem optycznym 3x oraz 25 MB wewnętrznej pamięci.

Oprócz wbudowanej pamięci zdjęcia można przechowywać na kartach pamięci Memory Stick Duo. Użytkownik może zdecydować się na skorzystanie z pełnej automatyki i autoprogramu, jak również trybów tematycznych: miękkie ujęcie, zmierzch, portret o zmierzchu, pejzaż, plaża, świece. Sprawdzanie poprawności kompozycji i wygodne przeglądanie zdjęć umożliwia duży - 2,4" wyświetlacz LCD. Cyber-shot S500 może automatycznie wykonać serię 3 zdjęć w odstępach 1 sekundy (w trybie VGA) lub 2 sekund (w trybie 6 MP).

Nowy kompakt cyfrowy Sony

Aparat cyfrowy Sony Cyber-shot DSC-S500

Prezentowany aparat umożliwia także nagrywanie filmów AVI (z dźwiękiem) o rozdzielczości 320 x 240 i szybkości do 30 klatek na sekundę. Jedynym ograniczeniem długości filmu jest pojemność nośnika danych. Cyber-shot S500 będzie dostępny w wybranych punktach na przełomie sierpnia i września br.

Cena aparatu na razie nie jest znana.