Nowy kompozytor dla Sama Fishera

UbiSoft ujawnił, że dwaj znani kompozytorzy, Sascha Dikiciyan oraz Cris Velasco, będą odpowiedzialni za skomponowanie kawałka, który wprowadzi graczy do najnowszego Tom Clancy's Splinter Cell o podtytule Double Agent. Artyści stworzą także tło muzyczne do wstawek filmowych popychających fabułę gry.

Nowy kompozytor dla Sama Fishera
Duet stworzył na potrzeby produkcji unikatową kompozycję, która łączy elementy muzyki elektronicznej z możliwościami orkiestry symfonicznej.

Warto wspomnieć, że autorzy pracowali już nad muzyką do gier komputerowych - w ich dorobku znaleźć można kawałki z Dark Messiah of Might and Magic czy Hellgate: London.

Jak powiedział Sylvain Brunet, producent dźwięku Ubisoft: "Najnowsza odsłona Splinter Cella będzie bardziej emocjonalna od poprzednich części. Potrzebowaliśmy muzyki, która odzwierciedliłaby nową, dramatyczną fabułę. (...) Styl Crisa i Saschy jest dokładnie tym, czego oczekiwaliśmy".

Przypominamy, że Tom Clancy's Splinter Cell 4: Double Agent wyląduje na półkach sklepowych już w przyszłym miesiącu. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.