Nowy kontroler Google wygląda jak pad do Xboksa. Ma współpracować z Android TV

Wraz z prezentacją systemu Android L od Google zapowiedziane zostało, że Android trafi także na inne urządzenia. Oprogramowanie Google trafi nie tylko na zegarki i do samochodów. Android TV, bo tak nazywać się ma Android przeznaczony dla telewizorów, ma umożliwić w niedalekiej przyszłości granie w uruchomione na tablecie lub smartfonie gry na dużym ekranie. Jako kontroler ma zostać wykorzystany specjalny pad.

Android TV od Google będzie oprogramowaniem instalowanym w najróżniejszych set-top boksach i bezpośrednio w telewizorach takich producentów jak Phillips, Sharp i Sony. Pozwoli to na uruchomienie na dużym ekranie specjalnie przygotowanych aplikacji, w tym klientów serwisów VOD oraz gier.

Dzięki integracji Androida L na smartfonach i tabletach oraz wprowadzeniu Android TV na telewizory i do set-top boksów możliwe będzie przenoszenie obrazu gry z urządzenia mobilnego na duży ekran. Oczywiście granie na ekranie dotykowym nie byłoby zbyt komfortowe, dlatego z myślą o Android TV powstaną z pewnością dedykowane kontrolery.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [22.09.2021]
  • Gry z Xbox Game Pass uruchomisz na każdym telewizorze i to bez konsoli
Nowy kontroler Google wygląda jak pad do Xboksa. Ma współpracować z Android TV

W sieci pojawiło się zdjęcie pada, który wedle osoby udostępniającej fotografię jest częścią zestawu dla deweloperów ADT-1 Android TV. Możliwe też, że Google przygotowało ten kontroler jako urządzenie referencyjne dla producentów.

Pad widoczny na zdjęciu nie różni się zbytnio od innych kontrolerów i przypomina najbardziej kontroler dodawany do konsoli Xbox. Oprócz klasycznych przycisków, krzyżaka i gałek analogowych znalazły na nim dobrze znane użytkownikom Androida przyciski Wstecz i Home.

źródło: reddit.com