Nowy król? iPhone Xs Max pobił Samsunga Galaxy Note 9 w teście jakości ekranu

Wyniki testów przeprowadzonych przez DisplayMate sugerują, że obecnie smartfonem z najlepszym na rynku wyświetlaczem został iPhone Xs Max. Najnowszy smartfon Apple okazał się nieznacznie lepszy od dotychczasowego lidera rankingu, Samsunga Galaxy Note 9.

iPhone Xs Max

iPhone Xs oraz Xs Max mają drugą generację ekranów AMOLED dostarczonych przez Samsunga oraz LG. Oczywiście do Apple należy kalibracja oraz integracja z oprogramowaniem, stąd można powiedzieć, że to Amerykanie stawiają przysłowiową kropkę na i.

Panele nowych smartfonów mogą się pochwalić wyższym współczynnikiem jasności i lepszym odwzorowaniem kolorów. Co ciekawe, iPhone Xs Max może się też pochwalić najmniejszym stopniem odbicia światła od ekranu.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na iOS za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [23.07.2021]

W teście DisplayMate panel iPhone’a Xs Max zdobył rekordowe wyniki w aż ośmiu kategoriach, zdobywając nagrodę DisplayMate Best Smartphone Display i ocenę A+. Jeśli zagłębimy się w szczegóły, różnica między pierwszym i drugim modelem w rankingu nie jest tak duża.

iPhone Xs Max w teście maksymalnej jasności ekranu świecącego na całej powierzchni uzyskał 725 nitów. Wynik Galaxy Note 9 to 710 nitów. Warto wspomnieć, że w osiągnięcie smartfonu Apple widać tylko na ekranie głównym. W aplikacjach jasność wynosi już tylko 660 nitów. Można odnieść wrażenie, że obecnie wyścig odbywa się już na obszarze niezauważalnym dla przeciętnego użytkownika.