Nowy laptop od LG będzie ważył niecały kilogram. Pojawi się na targach CES 2014

Koreańska firma LG ma zamiar zaprezentować na targach CES 2014 w Las Vegas zupełnie nowy laptop z systemem Windows 8.1, który ma cechować się naprawdę bardzo niską wagą. Komputer LG z 13,3 calowym ekranem ma ważyć mniej niż jeden kilogram. Ofertę uzupełnią tablety z wysuwaną klawiaturą oraz komputer typu all-in-one.

Wszystko wskazuje na to, że na targach CES 2014 w Las Vegas, które odbędą się na początku stycznia przyszłego roku zobaczymy naprawdę dużo ciekawych nowości. Jedną z firm, która planuje wprowadzić nowe, ciekawe sprzęty do swojego portfolio produktowego jest LG. Osoby szukające dla siebie nowego notebooka z pewnością zaciekawi produkt o nazwie 13Z940 Ultra PC.

Notebook LG 13Z940 Ultra PC będzie klasycznym laptopem z pełną wersją systemu operacyjnego Windows 8.1 oraz ekranem o przekątnej 13,3 cala o rozdzielczości Full HD ze specjalnym trybem oszczędzania energii. Cechować ma się naprawdę kompaktowymi wymiarami - 13,6 milimetra grubości oraz 4,4 milimetra ramki dookoła ekranu. W środku urządzenia znajdzie się energooszczędny procesor Intel Core i5 oparty o architekturę Haswell z dyskiem SSD o pojemności 256 GB, a całość ma ważyć zaledwie 980 gram.

Zobacz również:

  • Plany Intela na 2021 rok - cztery rodziny procesorów dla PC i laptopów
  • Unleashed! Apple prezentuje najnowsze komputery MacBook Pro!
Nowy laptop od LG będzie ważył niecały kilogram. Pojawi się na targach CES 2014

Oprócz tego w ofercie LG pojawią się dwa nowe urządzenia o nazwie Tab-Book 2. W tych tabletach z ekranami o przekątnej 11,6 cala zostanie zintegrowana wysuwana klawiatura QWERTY typu slider. LG zaprezentuje też zupełnie nowy komputer typu All-in-One z 27-calowym ekranem i kartą graficzną GeForce GT 740M, który ma według przedstawicieli firmy służyć klientom nie tylko jako komputer, ale też jako telewizor.