Nowy, lżejszy Vaio

Sony wprowadza na rynek najnowszy model notebooka z popularnej serii Vaio. Nowa maszyna, PCG-X505, jest, wedle zapewnień producenta, najlżejszym i najcieńszym komputerem tego typu. "Sercem" nowego notebooka Sony jest procesor Intel Pentium M 1 GHz.

Vaio 505 Extreme

Vaio 505 Extreme

Model PCG-X505, nazywany przez przedstawicieli Sony 505 Extreme, ma zaledwie od 9,7 mm (w najcieńszym miejscu) do 21 mm grubości i waży 785 lub 825 g (w zależności od typu obudowy). Tak znaczne "odchudzenie" notebooka możliwe było dzięki znacznemu zmniejszeniu rozmiarów płyty głównej, a także dzięki zrezygnowaniu z montowania w komputerze złącza umożliwiającego korzystanie z kart pamięci Memory Stick (nie oznacza to jednak, że z niego zrezygnowano - czytnik kart wbudowano do... myszy).

Sony Vaio 505 Extreme

Sony Vaio 505 Extreme

Standardowa konfiguracja komputera to procesor Intel Pentium M 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, dysk o pojemności 20 GB oraz 10,4-calowy wyświetlacz. Nowy Vaio nie ma wbudowanej "bezprzewodowej" karty sieciowej - możliwe jest jednak jej podłączenie za pośrednictwem złącza karty PC. Cena takiego zestawu to ok. 3,2 tys. USD.

Więcej informacji:

http://www.sonystyle.com


Zobacz również