Nowy "maluch" Sony

Sony poszerzył swoją ofertę o nowy model handhelda z serii CLIE. Urządzenie oznaczone symbolem PEG-T650C wyposażone jest w kolorowy wyświetlacz oraz możliwość odtwarzania plików MP3.

Sony poszerzył swoją ofertę o nowy model handhelda z serii CLIE. Urządzenie oznaczone symbolem PEG-T650C wyposażone jest w kolorowy wyświetlacz o 16-bitowej głębi kolorów i maksymalnej rozdzielczości 320 x 200 pikseli oraz procesor Dragonball VZ, pracujący z prędkością 66 MHz. Ciekawostką w nowym CLIE jest możliwość odtwarzania plików dźwiękowych, zapisanych w formacie MP3 lub ATRAC3.

Ważący 140 g. handheld wyposażony jest w slot kart pamięci Menory Stick, port podczerwieni (dzięki któremu urządzenie może być wykorzystane jako pilot do sprzętu audio/video). Dla użytkowników nie lubiących korzystać z rysika Sony dołączył do zestawu także miniklawiaturę, ułatwiającą obsługę handhelda.

Sony CLIE PEG-T650C trafi na japoński rynek już 8 czerwca. Na razie nie jest znana data premiery na innych rynkach, ani cena urządzenia.


Zobacz również