Nowy model iPad'a Pro już w marcu - na pokładzie mini-LED

Apple w 2021 roku przygotowuje dla nas tabletowa ofensywę. Poważnej aktualizacji doczeka się najdroższy iPad Pro. Wszystko rozchodzi się o ekran mini-LED.

W ciągu nadchodzących miesięcy Apple zaktualizuje praktycznie całą gamę iPad'a - od najtańszego modelu iPad, przez nieco zapomnianego iPad'a mini, aż po najdroższego iPad'a Pro.

Aktualny model iPada Pro
Źródło: macworld.com

Aktualny model iPada Pro

Źródło: macworld.com

Portal MacOtakara informował o iPadzie 9 generacji, który zastąpi model ósmej generacji wyposażony w procesor Apple A12 z 2018 roku. Teraz pojawiły się informacje o najdroższym modelu z dopiskiem Pro w nazwie.

iPad Pro otrzymał ogromną aktualizacje w 2018 roku. Wtedy na rynku pojawił się nowy model z bezramkowym ekranem, USB Typu C oraz Face ID. Apple po raz pierwszy w historii zaimplementowało także wyświetlacz ProMotion o podwyższonej częstotliwości odświeżania treści, ale niestety nadal jest to panel IPS LCD.

Po dwóch latach od wprowadzenia do sprzedaży Apple dokonało subtelnej aktualizacji - iPad Pro otrzymał nieco szybszy procesor Apple A12Z oraz LiDAR.

W tym roku powinniśmy doczekać się kolejnej aktualizacji, która nie będzie widoczna na pierwszy rzut oka, ale przyniesie wymierne korzyści dla użytkowników. Topowy iPad Pro z ekranem o przekątnej 12,9 cala otrzyma wyświetlacz wykonany w technologii mini-LED, która w najbliższych miesiącach zawita również do komputerów MacBook Pro.

MacOtakara przekazuje, że nie powinniśmy spodziewać się dużych zmian w wyglądzie urządzenia. Apple planuje jedynie zmniejszyć wielkość otworów głośnikowych i ich umiejscowienie. Oznacza to, że akcesoria do iPad'a Pro 2020 nie będą kompatybilne z nowym modelem.

W związku z implementacją wyświetlacza mini-LED nowy model powinien być nieco cieńszy od poprzednika.

Ekran mini-LED to wyświetlacz LCD z nowym podświetleniem, który łączy zalety paneli IPS LCD oraz OLED. Apple w przyszłości planuje wykorzystywać rozwiązanie mini-LED zamiast OLED.

Źródło: 9to5mac.com