Nowy moduł Quarka

Quark we współpracy z niemiecką firmą Vision opracowała moduł QuarkDMS Archive, system do archiwizacji danych, który wejdzie w skład Quark Digital Media System.

Opracowane wraz z niemiecką firmą Vision rozszerzenie QuarkDMS Archive, to system zarządzania i archiwizacji plików tekstowych i graficznych przeznaczony głównie dla wszelkiego rodzaju wydawnictw cyklicznych, gdzie regularny 'przyrost' danych stwarza potrzebę korzystania z wygodnego systemu do ich archiwizacji i zarządzania.

'Moduł pozwala na wykorzystywanie tanich, taśmowych systemów archiwizacji, bez rezygnacji z szybkiego i łatwego dostępu do istniejącej zawartości', stwierdził Scott Moore, menadżer QuarkDMS.

System XTension stosowany w Quarku zapisuje polecenia wprowadzone do QuarkDMS, określające jakie dokumenty powinny zostać zarchiwizowane lub odrestaurowane i kiedy ma to nastąpić. Wyznaczone pliki zostają wtedy przeniesione z systemu zarządzania QuarkDMS na cyfrową taśmę, ale metadane i miniaturki obrazków z przeniesionych dokumentów pozostają w przeszukiwalnej, sieciowej bazie, skąd można je łatwo odzyskać w razie potrzeby.

Proces archiwizacji może zostać uruchomiomy ręcznie, można ustalić daty automatycznego rozpoczęcia operacji albo wybrać opcję startu archiwizacji w sytuacji, kiedy dysk zostanie zapełniony do określonego poziomu.

www.quark.co.uk


Zobacz również