Nowy monitor 3D od LG pozbawiony okularów i "trójwymiarowych" ograniczeń

W ofercie firmy LG pojawił się nowy monitor - model noszący oznaczenie pozwalający na oglądanie obrazu 3D bez potrzeby zakładania specjalnych okularów. Urządzenie korzysta ponadto z technologii, dzięki której użytkownik nie musi patrzeć na ekran z określonej odległości i pod określonym kątem.


LG DX2500 to kolejny członek rosnącej grupy monitorów pozwalających na wyświetlanie obrazu 3D, który nie wymaga zakładania na nos specjalnych niewygodnych okularów (tak jak w przypadku telewizorów), aby dostrzec "trójwymiarową" głębię.

Urządzenie, które wyposażone zostało w 25-calowy ekran LCD, może się pochwalić jeszcze jedną bardzo przydatną funkcją. W odróżnieniu od swoich "zwykłych" odpowiedników korzysta bowiem z technologii, dzięki której użytkownik chcąc oglądać "trójwymiarowy" obraz nie musi tego robić z określonej odległości i pod określonym kątem.

Jak to działa?

W ramkę otaczającą ekran wbudowana została niewielka kamerka, która w czasie rzeczywistym wykrywa położenie głowy użytkownika. Bazując na pozyskanych w ten sposób informacjach wprowadza odpowiednie zmiany w wyświetlanym obrazie, aby zapewnić jak najbardziej optymalny efekt 3D. Efektywność tego systemu potwierdza uzyskanie przez niego certyfikatu TUV Rheinland.

Konwersja z 2D do 3D

Nowość oferuje też możliwość konwersji z 2D do 3D. Dzięki temu wszystkie wyświetlane na niej treści mogą zostać wzbogacone o "trzeci wymiar".

LG stawia na "bezokularowe" 3D

Przy okazji prezentacji nowego monitora Si-hwan Park, wiceprezes działu Monitor Division w LG zapowiedział, że jego firma zamierza w przyszłym roku znacznie poszerzyć ofertę tego typu urządzeń rozbudowując ich możliwości o kolejne przydatne funkcje.

DX2500 jest już dostępny na rynku koreańskim, natomiast jego światowa premiera została zapowiedziana na początek 2012 roku.