Nowy monitor Samsunga naładuje smartfony bezprzewodowo

W ofercie Samsunga pojawi się nowy monitor. To urządzenie przypadnie do gustu wszystkim posiadaczom smartfonów i innych urządzeń elektronicznych ładowanych bezprzewodowo. Pozwoli to utrzymać nieco porządku na biurku.

Monitory komputerowe już od dawna mogą służyć do ładowania telefonów komórkowych, tabletów, aparatów fotograficznych, opasek fitnesowych, smartwatchy i wszelkich innych gadżetów. Wiele modeli monitorów obecnych dzisiaj w sprzedaży wyposażono w porty USB, do których można podłączyć kable służące do ładowania sprzętów elektronicznych.

Samsung poszedł teraz o krok dalej. Nowe monitory koreańskiej firmy z rodziny SE370 pozwolą na ładowanie urządzeń drogą bezprzewodową. Ładowarka zostanie umieszczona w podstawce monitora i będzie zgodna z rozwijanym przez konsorcjum WPC (Wireless Power Consortium) standardem Qi.

Monitor Samsunga będzie mógł bezprzewodowo ładować smartfony

Monitor Samsunga będzie mógł bezprzewodowo ładować smartfony

Samsung SE370 będzie dostępny w dwóch wersjach różniących się rozmiarem. W sprzedaży będą modele 23,6-calowe i 27-calowe o rozdzielczości Full HD (1920 na 1080 pikseli) korzystające z podświetlenia LED-owego. Oba modele przeznaczone są głównie dla graczy i mają cechować się 4 milisekundowym czasem reakcji.

W obu monitorach Samsunga SE370 w podstawce zostanie zintegrowana bezprzewodowa ładowarka. Ten standard ładowania bezprzewodowego oprócz Samsunga rozwijają tacy producenci jak Sony, LG, HTC i Huawei. Ze standardu Qi korzystają też producenci innych gadżetów, nie tylko smartfonów.