Nowy obiektyw Sony z WiFi pozwoli w końcu zrobić ze smartfona porządny aparat

Smartfony mają coraz lepsze aparaty, ale ze względu na swoje gabaryty nie ma fizycznej możliwości zastosowania w nich znacząco lepszej optyki. HTC stosuje Ultrapiksele, Samsung ma w swojej ofercie nawet aparaty kompaktowe z funkcją dzownienia, a Nokia ostatnio zaprezentowała fotograficzny telefon Lumia 1020. Ale wszystkie te nowości to i tak nic, przy propozycji Sony. Firma testuje dedykowany dla smartfonów obiektyw, który będzie łączył się z telefonem przez Wi-Fi.

Aparat fotograficzny to jedna z najczęściej wykorzystywana funkcji w nowoczesnych smartfonach, a na jakość zdjęć i ilość megapikseli baczną uwagę zwracają osoby wybierające nowy aparat. Dlatego też wiele firm kombinuje, jak polepszyć jakość robionych przez urządzenia zdjęć. Praw fizyki nie sposób oszukać, a dobry obiektyw nie ma szans zmieścić się w obudowie smartfona. Dla iPhone’a powstały nakładki na wbudowane w telefon oko aparatu, ale Sony pokazało, że nie tędy droga. Jeśli zaproponuje na nowy gadżet dobrą cenę, to może się on stać hitem.

Nowy gadżet wystarczy, aby zrobić z telefonu pełnoprawny aparat fotograficzny. Tak naprawdę to cały aparat kompaktowy zamknięty w korpusie obiektywu, który wykorzystuje telefon jako wyświetlacz. W środku gadżetu znajduje się matryca, procesor obrazu, moduł Wi-Fi służący do łączenia się ze smartfonem oraz slot na kartę pamięci. Obiektyw można przytwierdzić do smartfona, lub używać niezależnie. To bardzo dobry kompromis - w sytuacjach gdy i tak nie mamy ze sobą aparatu, można taki obiektyw zostawić w domu. W momencie gdy aparat będzie potrzebny, zamiast całego urządzenia można wsadzić do torby lub plecaka sam obiektyw.

Zobacz również:

  • Aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida - którą warto wybrać?

źródło: sonyalpharumors.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: