Nowy pad do Xboxa 360

Microsoft przygotował kolejną sprzętową nowość dla fanów swojej konsoli. Po Xboxie 360 Slim i sensorze Kinect, przyszedł czas na odświeżony kontroler. Prawdopodobnie spodoba się on nie tylko wielbicielom bijatyk.

Nie minęła doba od chwili, gdy pojawiły siępierwsze informacje na temat nowego kontrolera, a już możemy opisać samo urządzenie. Oficjalnie ujawnił je Larry Hryb, znany graczom jako Major Nelson. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, kontroler posiada ulepszony d-pad czyli tak zwany krzyżak. Po przekręceniu go o dziewięćdziesiąt stopni, wysuwa się do góry o ćwierć cala tak, by wygodniej mogły z niego korzystać nawet osoby o grubszych palcach.

Minimalnie poprawiono także gałki analogowe, które teraz będą bardziej wklęsłe. Najbardziej rzucają się jednak w oczy przyciski A,B,X,Y. Nie są one już kolorowe, a monochromatyczne (czerń, biel, szarości) i przezroczyste. Tak samo wygląda zresztą sama obudowa kontrolera - jest srebrno-szara z czarnym wykończeniem.

Zobacz również:

  • Raj dla gamerów? Elektroniczne gadżety znanych marek w Biedronce - te produkty powinieneś przetestować

Datę premiery nowego pada ustalono na dziewiątego listopada. Dotyczy ona jednak wyłącznie rynku amerykańskiego. W Europie kontroler ma się pojawić w lutym przyszłego roku. Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 64,99 dolarów. Za tę kwotę otrzymamy też Play and Charge kit czyli ładowarkę i akumulatorek.